Tajski rząd zaostrza niektóre przepisy dotyczące konopi, zwłaszcza dla nieletnich

Bangkok, Tajlandia-

Rząd Tajlandii zaostrzył przepisy dotyczące niedawno zdekryminalizowanej marihuany od czwartku 16 czerwca 2022 r., zwłaszcza dla nieletnich.

Nakaz, który stanie się oficjalny po wydrukowaniu w Royal Gazette, został podpisany przez ministra zdrowia publicznego Anutina Charnvirakula i ma na celu rozwianie niektórych obaw opinii publicznej dotyczących potencjalnego nadużywania konopi indyjskich w celach rekreacyjnych przez nieletnich i młodzież.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem osoby poniżej dwudziestego roku życia nie będą mogły spożywać ani posiadać roślin konopi bez zezwolenia lekarza.

Nakaz ogranicza również używanie konopi indyjskich przez kobiety w ciąży.

Wynika to z nakazu gubernatora Bangkoku, aby szkoły stały się strefami wolnymi od konopi, co zasadniczo oznacza, że ​​na kampusach szkolnych Administracji Metropolitalnej Bangkoku nie są dozwolone żadne produkty z konopi indyjskich.

Dodatkowo, dym z marihuany może zostać obciążony zgodnie z przepisami dotyczącymi uciążliwości publicznych, które zasadniczo zakazują publicznego palenia tej rośliny.

Wreszcie, rząd Tajlandii prosi również, aby restauracje stosujące konopie indyjskie w żywności wyraźnie z wyprzedzeniem informowały o tym fakcie, szczególnie w przypadku osób, które mogą mieć alergie.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.