Tajskie Ministerstwo Zdrowia obniża poziom alertu Covid-19 do poziomu 2 (niskie ryzyko) w całym kraju

Krajowy —

Tajskie Ministerstwo Zdrowia obniżyło niedawno poziom alertu Covid-19 z poziomu 3 (umiarkowane ryzyko) do 2 (niskie ryzyko) w całym kraju, powołując się na brak masywnych klastrów znalezionych do tej pory po ponownym otwarciu sektora życia nocnego.

Dr Kiattipoom Wongrachit, stały sekretarz Ministerstwa Zdrowia Publicznego, ujawnił dziś, 18 czerwca, że ​​liczba nowych potwierdzonych przypadków Covid-19, poważnych pacjentów i ofiar znacznie spadła, nawet po oficjalnym ponownym otwarciu sektora nocnych 1 czerwca.

Według lekarza, do tej pory nie zauważono ogromnych skupisk Covid-19, co może oznaczać, że większość operatorów nocnych klubów dobrze stosuje się do środka Covid Free Setting.

Aby dostosować się do ogólnokrajowej zmiany stref kolorystycznych na zieloną (nadzór), tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia Publicznego zdecydowało zatem obniżyć poziom alarmu Covid-19 z poziomu 3 (umiarkowane ryzyko) do poziomu 2 (niskie ryzyko) w całym kraju , lekarz powiedział.

„Ministerstwo Zdrowia chce dostosować środek, aby odzwierciedlić zmieniającą się sytuację, aby wszyscy obywatele mogli żyć tak normalnie, jak przed pandemią”, powiedział dr Kiattipoom „Teraz koncentrujemy się na grupie 608 (osoby starsze, osoby z chorobami przewlekłymi , w ciąży lub o masie ciała powyżej 90 kg)”.

Ministerstwo Zdrowia wezwało ludzi z Grupy 608 do przyjęcia dawki przypominającej, trzymania się z dala od mas i powstrzymania się od wyjazdów za granicę, jeśli to możliwe, podkreślił lekarz.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.