Poszukiwany podejrzany o morderstwo oskarżony o zabicie pary Tajów na Tajwanie poddaje się policji w Chiang Mai

ZDJĘCIE: MRG ONLINE/ ทีมข่าวอาชญากรรม

Prowincja Chiang Mai —

35-latek poszukiwany podejrzany o morderstwo oskarżony o zabójstwo pary Tajów na Tajwanie został przekazany policji prowincji Chiang Mai wczoraj, 17 czerwca. Zamordowana żona była podobno w ciąży z pięciomiesięcznymi nienarodzonymi bliźniakami.

Pol. Gen. Suwat Jangyodsuk, komisarz Królewskiej Policji Tajlandii i pan Ethan YH Lin, ambasador tajwańskiej policji, zorganizowali wczoraj konferencję prasową, aby ogłosić aresztowanie Santi „Wang” Supa-apiradeepalina, 17-letniego stary poszukiwany podejrzany oskarżony o zabójstwo pary Tajów na Tajwanie.

Został aresztowany na podstawie nakazu aresztowania nr. 1155/2565 wydany 14 czerwca 2022 r. za nieumyślne spowodowanie śmierci.


Według doniesień, Wang zgłosił się w wiosce Arunothai w subdystrykcie Mueang Na dystryktu Chiang Dao w prowincji Chaing Mai po naciskaniu przez organy ścigania.

Podobno zamordował Praserta Norata, 32-letniego Taj, i Potjanee Sae Li, 35-letnią tajską żonę Praserta, wraz z jej pięciomiesięcznymi nienarodzonymi bliźniakami na Tajwanie, zanim uciekł do swojego rodzinnego miasta w Chiang Mai województwo.


Według Pol. Gen. Suwat Jangyodsuk, podejrzany rzekomo zabił obie ofiary w swoim biurze na Tajwanie w wyniku konfliktu biznesowego 8 czerwca. Ukrył ich ciała w bagażniku ich samochodu i porzucił na parkingu stacji kolejowej w specjalnej gminie Taoyuan w północno-zachodnim Tajwanie. Ciała zostały podobno odkryte 10 czerwca, podczas gdy Wang już 9 czerwca wyjechał z Tajwanu do swojego rodzinnego miasta w Chiang Mai przez lotnisko Suvarnabhumi, powiedział oficer.


Jednak tajwańskie organy ścigania zaalarmowały tajską centralną policję śledczą o domniemanym morderstwie Wanga. Następnie oba departamenty współpracowały w wywieraniu nacisku na Wanga, dopóki ten nie ustąpił i poddał się 17 czerwca w towarzystwie ojca.

Według doniesień prasowych Wang nadal zaprzeczył oskarżeniu, twierdząc, że para została zabita przez dwóch mężczyzn w maskach, którzy zmusili go do porzucenia ciał na stacji kolejowej.


Pol. Gen. Suwat powiedział, że Wangowi grozi więcej zarzutów za rzekome zamordowanie żony wraz z jej pięciomiesięcznymi bliźniakami, ale wymaga to bardzo ostrożnego badania. Powiedział również, że Wang zostanie zatrzymany do jutra 19 czerwca bez dalszych przesłuchań.
Pan Ethan YH Lin, ambasador tajwańskiej policji, podobno wyraził wdzięczność za szybką reakcję i współpracę tajlandzkich organów ścigania.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na FacebookTwitterwiadomości GoogleInstagramTiktokyoutubePinterestFlipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.