Młody kaszalot poszukiwany po tym, jak utknął w morskich śmieciach w pobliżu wyspy Racha w Phuket

ZDJĘCIE: Pongsakorn Naksaard

Phuket -

Młody i podobno słaby kaszalot jest poszukiwany przez odpowiednie władze po tym, jak został znaleziony w śmieciach morskich w czwartek (16 czerwca) w pobliżu wyspy Racha w Phuket.

Wideoklip opublikował rybak na jego Facebook czwartek (16 czerwca)th) z wiadomością, która brzmiała: „Ten młody i słaby kaszalot został znaleziony w morskich śmieciach w pobliżu Racha Island”.

Osoba, która wysłała wiadomość, została zidentyfikowana jako Pan Pongsakorn Naksaard, który był na łodzi łowiąc ryby, kiedy znalazł wieloryba. Natychmiast zgłosił incydent do Biura Morskiego w Phuket, ale kaszalot później zniknął z miejsca, w którym go pierwotnie znalazł.

Doktor Kongkiat Kittiwatanawong, szef Morskiego Centrum Biologicznego w Phuket (PMBC), powiedział Phuket Express: „W zeszłym roku uratowaliśmy młodego rannego kaszalota, który zginął od matki. Młody kaszalot został wypuszczony z powrotem do morza w pobliżu wyspy Racha. To może być ten sam. Mamy nadzieję, że wkrótce go znajdziemy, abyśmy mogli przeprowadzić badanie fizykalne”.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.