Punkt widokowy Overlap Stone na Samui zamówiony do tymczasowego zamknięcia

ZDJĘCIE: gotogethertravel

Samui –

Słynny punkt widokowy Overlap Stone na Samui został tymczasowo zamknięty, podobno z powodu problemów licencyjnych.

Dzisiaj (21 czerwca)st), zespół urzędników Surat Thani skontrolował punkt widokowy Overlap Stone, który należy do prywatnego właściciela firmy na górze Lamai w subdystrykcie Maret.

Miejsce to rzekomo zostało znalezione bez licencji na prowadzenie działalności gospodarczej i bez licencji na budowę mostów. W związku z tym miejsce zostało nakazane na czasowe zamknięcie do czasu wydania odpowiednich pozwoleń.

Kontrola nastąpiła po tym, jak 1 stycznia tego roku rosyjska turystka złożyła do policji w Borpud raport, że dozorca z punktu widzenia rzekomo ją zaatakował po wirusowej kłótni wideo dotyczącej sporu o wpisowe w wysokości 50 bahtów. Film wywołał znaczącą dyskusję w mediach społecznościowych, z różnymi punktami widzenia ze względu na postrzeganą agresję turysty wobec opłaty.

Punkt widokowy znajduje się na działce 12 Rai. Ogromna skała znajduje się na klifie z morzem Samui w tle. Z dużym górotworem połączony jest most. Wpisowe wynosi 50 bahtów za osobę.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.