Dziesiątki obcokrajowców w Phuket rzekomo oszukanych przez agencję wizową, policja prowadzi śledztwo

Phuket -

  Wiele serwisów informacyjnych poinformowało, że około 100 obcokrajowców przebywających w Phuket zostało oszukanych przez agencję wizową.

Strona na FacebookuPomoc dla ofiar przestępstw” napisał na początku tego tygodnia, że ​​agent wizowy w Phuket nie wykonał należycie swojej pracy po otrzymaniu pieniędzy i paszportów od obcokrajowców w celu przedłużenia ich wiz w ramach różnych programów. W wyniku tego wiele wiz cudzoziemskich, których dotyczy ten problem, ma obecnie status przedłużonego pobytu. Policja miasta Phuket uważa również, że niektóre ofiary nie zgłosiły się ze strachu przed ich statusem wizowym i oszacowała łączną liczbę ofiar na około 100 osób.

Wiele osób dotkniętych chorobą to podobno osoby, które wcześniej regularnie korzystały z tego konkretnego agenta, aby przedłużyć swoje wizy i pieczątki podczas pandemii, a wiele z nich twierdzi, że „utknęło” w Tajlandii w okresie Covid-19. Jednak ostatnio ten konkretny agent zostawił wiele osób bez wiz i paszportów na okres do trzech miesięcy i nie reaguje na klientów, co skłoniło dziesiątki cudzoziemców do składania raportów policyjnych i proszenia o pomoc swoich ambasad.

Pułkownik policji miasta Phuket, Sarawut Chooprasit, powiedział Phuket Express: „Niektórzy obcokrajowcy zgłosili nam ten rzekomy incydent. Teraz zbieramy dowody i kontaktujemy się z Urzędem Imigracyjnym jako naszym partnerem w tej sytuacji.”

Pułkownik imigracyjny Phuket Tanet Sukchai powiedział Phuket Express: „Wszyscy obcokrajowcy, których to dotyczy i którzy w rezultacie przedłużyli pobyt wizowy, nie powinni czekać na zakończenie sprawy przez tę agencję wizową. Pomożemy, a osoby oszukane przez tego agenta nie zostaną pociągnięte do odpowiedzialności ani nie będą podlegać karom ani karom za ich obecny status wizowy. Wszelkie reklamacje można zgłaszać pod numerami 0864077763 i 076221905 wew. 10”.

Nazwa agenta wizowego została zatajona przez The Phuket Express do czasu pełnego dochodzenia przez odpowiednie agencje w Phuket, jednak została opublikowana przez Help Crime Victim Club, jak widać w powyższym linku, którego oświadczenia i zarzuty są całkowicie ich własnymi. Więcej informacji na temat kontaktowania się z imigracją w celu uzyskania pomocy w tym problemie znajduje się poniżej.

 

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.