Grupa delfinów zauważona w Chalong, Phuket – WIDEO

Phuket -

  W miniony weekend na Chalong w dzielnicy Mueang Phuket zauważono grupę delfinów.

Około pięciu delfinów zostało zauważonych przez turystów na łodzi wycieczkowej podczas podróży z molo Chalong na południe od Phuket na wyspę Maithon i wyspę Coral. Grupa delfinów została znaleziona w pobliżu wyspy Maithon w podokręgu Wichit. Delfiny bawiły się przed łodzią i wokół niej.

Pan Nikorn Prapayosapat, operator łodzi wycieczkowych, powiedział Phuket Express: „Turyści na łodzi mieli szczęście, że delfiny pojawiły się bardzo blisko łodzi. Od ostatniego spotkania delfinów w tym rejonie minęły już dwa miesiące”.

„Wyspa Maithon była kiedyś dobrze znana jako „Wyspa delfinów, ponieważ delfiny były zwykle widywane. Po tym, jak Covid-19 zwolnił, można zobaczyć więcej delfinów. Może to być spowodowane tym, że środowisko zostało przywrócone po długim czasie braku turystów i łodzi wycieczkowych”. Nikorn wyjaśnił.

Obejrzyj film z delfinami poniżej!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.