Większość Tajów nadal nosi maski na niedzielnym targu na Phuket Walking Street, nawet po zniesieniu mandatu

Phuket -

  Większość Tajów nadal nosi maski na niedzielnym targu Phuket Walking Street po tym, jak mandat na maskę został publicznie zniesiony w zeszłym tygodniu w Tajlandii. Jednak większość obcokrajowców była widziana bez masek.

Niedzielny targ przy ulicy Phuket Walking Street, znany również jako „Laad Yai”, znajduje się na Starym Mieście w Phuket. Wielu Tajów i zagranicznych turystów, którzy przyjeżdżają do Phuket, odwiedza deptak.

niedziela (26 czerwca)th) był pierwszym tygodniem rynku po zniesieniu mandatu na maskę w całym kraju.

Nasz poprzedni artykuł o zmianie mandatu maski:

Gubernator Phuket Narong Woonciew wydał dziś nowy rozkaz (25 czerwca)th) za zrzeczenie się mandatu maski, zgodnie z narodowym rozkazem wydanym późną nocą 23 czerwca tutaj.

Jednak większość Tajów nadal nosi maski na rynku i ogólnie w Phuket na podstawie obserwacji The Phuket Express. Jednak wielu obcokrajowców pogodziło się z rezygnacją z mandatu i było postrzeganych bez masek, co jest teraz ich wyborem, ponieważ noszenie maski jest dobrowolne. Jednak poszczególne firmy i organizacje mogą same wymagać mandatu maskowania, jeśli zechcą.

Według organizatorów niedzielny targ przy ulicy Phuket Walking Street, znany również jako „Laad Yai”, przyniósł co najmniej dwa miliony bahtów tygodniowo.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.