Największe historie Phuket z zeszłego tygodnia: Usunięcie mandatu maski, kontynuacja projektu podziemnego kabla, znowu ruchliwa ulica Phuket Sunday Walking Street i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 20 czerwca 2022 r. do niedzieli 26 czerwca 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Gubernator Phuket Narong Woonciew wydał nowy rozkaz 25 czerwcath za zrzeczenie się mandatu na maskę, zgodnie z narodowym rozkazem wydanym późną nocą 23 czerwca tutaj.                                                                                   Maska lub maska ​​z tkaniny jest praktyką dobrowolną. Jednak Ministerstwo Zdrowia Publicznego zaleca pacjentom z Covid-19 lub osobom wysokiego ryzyka „KONIECZNE” noszenie masek podczas przebywania z innymi osobami.

2. W przyszłym miesiącu rozpocznie się duży podziemny projekt na Phuket Road z łącznym początkowym budżetem 59 milionów bahtów.

Burmistrz miasta Phuket, pan Saroj Angkanapilart, powiedział Phuket Express: „Projekt budowy podziemnej będzie realizowany na Phuket Road od skrzyżowania Bang New do Soi Kor Pai, które ma w sumie 600 metrów”.

3. Niedzielny targ przy ulicy Phuket Walking Street, znany również jako „Laad Yai”, przyniósł co najmniej dwa miliony bahtów tygodniowo.

Wiceprzewodniczący społeczności Starego Miasta Phuket, pan Somyos Patan, powiedział Phuket Express: „Niedzielny targ przy ulicy Phuket Walking Street jest jednym z najbardziej znanych miejsc na Thalang Road w Starym Mieście Phuket, które odwiedzali zagraniczni turyści”.

4. Dwóch operatorów obiektów rozrywkowych zostało aresztowanych za rzekome złamanie zamówień z Phuket i pomiarów Covid-19 po tym, jak anonimowi mieszkańcy skarżyli się na głośny hałas.

Lokalni mieszkańcy i zaniepokojeni obywatele skarżyli się na głośny hałas po legalnych godzinach zamknięcia, obecnie o 2 w nocy.

5. Znaleziono zaginionego mężczyznęi bezpiecznie zabrany z powrotem do Phuket po tym, jak w Phang Nga skończyła mu się benzyna w jego skuterze wodnym.

Zaginiony mężczyzna został znaleziony na skuterze wodnym w pobliżu obszaru, w którym ostatnio widziano go, gdy w jego skuterze wodnym skończyła się benzyna na środku oceanu. Został zabrany z powrotem na molo w Koh Siray w Phuket po spędzeniu całej nocy samotnie w oceanie na bezsilnym skuterze wodnym.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.