Wiodący lekarz z Phuket zaleca społeczeństwu noszenie masek na twarz, zwłaszcza w pomieszczeniach, pomimo usunięcia nakazu maski

Phuket -

Czołowy lekarz z Phuket radzi społeczeństwu, aby nadal nosiło maski na twarzach w miejscach, w których jest dużo ludzi i w pomieszczeniach, pomimo zniesienia mandatu na maskę w Tajlandii.

Nasza poprzednia historia:

Gubernator Phuket Narong Woonciew wydał nowy rozkaz 25 czerwcath za zrzeczenie się mandatu maski, zgodnie z narodowym rozkazem wydanym późną nocą, 23 czerwca, tutaj.

Dyrektor szpitala Vachira Phuket, doktor Weerasak Lorthongkam, powiedział The Phuket Express: „Pomimo, że nakazana maska ​​została zrzucona, Covid -19 nadal istnieje i pandemia się nie skończyła, mimo że większość przypadków ma łagodny przebieg. Tak więc noszenie masek na twarz jest nadal KONIECZNE, aby zapobiec zarażeniu Covid -19 i chronić osoby w naszej społeczności, które mogą być narażone lub zagrożone.

„W obszarach ryzykownych, takich jak ruchliwe parki publiczne, szpitale, sale konferencyjne, miejsca z dużą ilością ludzi lub w pomieszczeniach o mniejszym przepływie powietrza, noszenie maseczek jest KONIECZNE. Nie oznacza to, że jest to obowiązkowe, ale lekarze radzą ludziom nadal nosić maski w tych obszarach”. Weerasak kontynuował.

„W przypadku pacjentów z Covid-19 lub osób wysokiego ryzyka„ KONIECZNE ”jest noszenie masek podczas przebywania z innymi osobami”. - dodał Weerasak.

„Miejsca rozrywki nadal wymagają środków ostrożności związanych z Covid-19, ponieważ niektórzy ludzie są zarażeni Covid-19. Chcemy wrócić do normalności, jak wcześniej, ale teraz nadal musimy iść powoli krok po kroku.” Weerasak zakończył.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.