Ponad 1.7 miliona turystów z Tajlandii i zagranicy odwiedziło Phuket w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, mówi urząd ds. turystyki

Phuket -

Ponad 1.7 miliona turystów z Tajlandii i zagranicy odwiedziło Phuket, który wygenerował miliony bahtów w ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Dyrektor Urzędu Turystyki Tajlandii w Phuket, pani Nathasiri Ronnasiri, powiedziała Phuket Express: „Od 1 styczniast na maj 31st w tym roku jest łącznie 1,733,119 XNUMX XNUMX turystów z Tajlandii i zagranicy, którzy odwiedzili Phuket”.

„Z tej liczby turystów wygenerowało znaczną ilość bahtów dla wyspy i poprawiło ogólną gospodarkę Phuket”. - stwierdził Nathasiri.

„Jednak średni wskaźnik obłożenia w hotelach wynosi tylko 28.27 proc., co wciąż nie jest wysokie. Ożywienie turystyki zajmie trochę czasu”. - ostrzegł Nathasiri.

Urząd Turystyki Tajlandii stwierdził, że obecnie indyjscy turyści stanowią największą grupę turystów zagranicznych odwiedzających kraj i Phuket. Ze względu na problemy regionalne w Rosji i Chinach turystyka z tych krajów pozostaje ograniczona. Przed pandemią Covid-19 oba kraje stanowiły znaczną liczbę odwiedzających Tajlandię.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.