AKTUALIZACJA: Funkcjonariusze z Phuket sprawdzają firmę wizową, która rzekomo oszukała wielu obcokrajowców, których właściciele nie są obecni

Phuket -

Policja i urzędnicy imigracyjni z Phuket skontrolowali firmę wizową w Koh Kaew i Wichit, Mueang Phuket, która została oskarżona przez wielu obcokrajowców o rzekome oszustwo.

Nasza poprzednia historia:

Wiele serwisów informacyjnych donosiło, że obcokrajowcy w Phuket zostali oszukani przez agencję wizową.

Funkcjonariusze udali się wczoraj po południu, 29 czerwca 2022 r., do domu na osiedlu mieszkaniowym na Koh Kaew i budynku komercyjnego w Soi Thep Anusorn Wichit. Oba zostały wcześniej otwarte jako ta sama firma wizowa, ale z różnymi oddziałami. Nikogo nie znaleziono w obu miejscach, a firmy wyglądały na zamknięte.

Mieszkańcy Soi Thep Anusorn powiedzieli policji, że firma została otwarta i działała dopiero od około trzech miesięcy, chociaż policja powiedziała dziennikarzom, że firma została zarejestrowana w 2014 roku. 27 czerwcath Było około czterech obcokrajowców, którzy przyszli do służby wizowej i zapukali do drzwi, próbując nakłonić kogoś do rozmowy, ale nikt się nie pojawił. Po wyjściu obcokrajowców z firmy wyszła Tajka i szybko odjechała na motocyklu, nie wracając.

Szef policji miasta Phuket, pułkownik Sarawut Chooprasit, powiedział The Phuket Express: „Firma została zarejestrowana w 2014 roku z trzema Tajami i obcokrajowcem jako udziałowcami”.

„Zidentyfikowaliśmy już wybitnych właścicieli w firmie. Zostają wezwani na przesłuchanie. Jeśli nie stawią się dobrowolnie na policji, wydamy wezwanie. Jeśli nie odpowiedzą na wezwanie, wydamy nakazy aresztowania za oszustwo” – podsumował komendant policji.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.