Analiza: od dzisiaj przepustka Tajlandii w końcu zniknęła

Tajlandia

Minęło dużo czasu, zbyt długo według wielu naszych czytelników w mediach TPN, ale na dzień dzisiejszy, pierwszego lipca 2022 r., Thailand Pass już zniknął i nie jest już wymagany do wjazdu do Tajlandii.

Program zrodził tysiące skarg, a nawet tutaj, w mediach TPN, liczne gniewne e-maile i komentarze od czytelników, wielu, którzy przysięgali, że nigdy nie wrócą, dopóki program, pierwotnie wprowadzony jako środek ostrożności z czasów Covid19, nie będzie na miejscu.

Szczerze mówiąc, przepustka została znacznie uproszczona w ciągu ostatnich kilku miesięcy, w tym została usunięta dla obywateli Tajlandii, a także znacznie uproszczona i łatwiejsza w porównaniu z początkiem tego roku.

Jednak bez względu na jakiekolwiek uproszczenie, przepustka była wyraźną przeszkodą dla wielu potencjalnych gości, zwłaszcza krótkoterminowych, którzy chcieli odwiedzić ją pod wpływem impulsu z pobliskich krajów, takich jak Malezja czy Indie. Ci goście, którzy często zostają na dzień lub dwa bez wcześniejszego planowania, często wyrażali niechęć do programu wstępnej rejestracji, który pociągał za sobą Thailand Pass.

Ponadto wielu starszych podróżnych, z których niektórzy sami określali się jako technologicznie zaawansowani, uważało system Thailand Pass za trudny w użyciu. Co gorsza, wymagane ubezpieczenie od Covid19 było prawie niemożliwe dla niektórych starszych podróżnych do zakupu ze względu na ich wiek i wcześniej istniejące warunki, co zasadniczo blokowało ich opuszczenie Tajlandii do czasu usunięcia programu.

Po usunięciu programu, odwiedzający potrzebuje tylko paszportu, wizy (której wymagania zależą od kraju, z którego pochodzi) i co najmniej dwóch dawek zatwierdzonej szczepionki przeciw Covid-19. W przypadku tego ostatniego wymagania zostanie on sprawdzony tylko losowo, a jeśli go nie masz lub nie jesteś zaszczepiony, zamiast tego otrzymasz szybki test antygenowy po przybyciu. Wymóg ten prawdopodobnie zniknie również w przyszłości, prawdopodobnie za każdym razem, gdy dekret nadzwyczajny, który nadal obowiązuje w Tajlandii od kwietnia 2020 r., W końcu zniknie.

Dzisiejszy dzień wreszcie wyznacza to, na co czekało wielu ludzi. Prawie całkowity powrót do wymagań wstępnych sprzed covid. Teraz okaże się, czy wiele osób, które powiedziały, że odwiedzą go po zrzuceniu przepustki Thailand Pass, zarezerwuje teraz lot.

Tajlandia czeka. Do zobaczenia wkrótce!

Adam Judd, media TPN

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.