Według szacunków Kasikorn Research Center 7.2 miliona zagranicznych turystów, na czele z Indiami, ma przyjechać do Tajlandii do końca roku po anulowaniu „Thailand Pass”

ZDJĘCIE: Menedżer online

Krajowy –

Kasikorn Research Center szacuje, że liczba zagranicznych turystów podróżujących do Tajlandii w 2022 roku osiągnie 7.2 miliona osób po tym, jak Tajlandia zrezygnowała z rejestracji „Thailand Pass” 1 lipca.

Według ośrodka badawczego do końca tego roku większość na rynku turystycznym w Tajlandii będą stanowić turyści z krajów Azji Wschodniej. Oczekuje się, że do końca 2022 roku turyści z Indii będą numerem jeden na tajlandzkim rynku turystycznym.

Jeśli chodzi o turystów europejskich, bieżąca sytuacja między Rosją a Ukrainą, która nie została jeszcze rozwiązana, znalezienie wspólnego rozwiązania doprowadziłoby do ożywienia rynku przez turystów z Rosji i Europy Wschodniej w pozostałej części roku, stwierdziło Centrum. W przeciwnym razie sytuacja nadal miałaby wpływ na turystykę.

Jednak Centrum Badawcze Kasikorn podkreśliło, że czynniki środowiskowe turystyki w Tajlandii są wątpliwe. Operatorzy turystyczni muszą również planować nowe strategie biznesowe, aby sprostać nowym wymaganiom turystów zagranicznych po okresie po Covid-19, takie jak zarządzanie pakietami turystycznymi na pobyt długoterminowy w celu przyciągnięcia turystów europejskich o wysokiej sile nabywczej.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.