Międzynarodowi turyści, prowadzeni przez Indian, nadal napływają do Phuket po zakończeniu przepustki do Tajlandii, mówią urzędnicy lotniska

Phuket -

Około 7,000 turystów przylatywało i wyjeżdżało z międzynarodowego lotniska Phuket każdego dnia w zeszłym miesiącu, ale oczekuje się, że więcej turystów z zagranicy przyjedzie do Phuket po anulowaniu niepopularnego programu przepustek do Tajlandii, mówi czołowy urzędnik lotniska w Phuket.

Najpierw nasz artykuł referencyjny:

Minęło dużo czasu, zbyt długo według wielu naszych czytelników w mediach TPN, ale na dzień dzisiejszy, pierwszego lipca 2022 r., Thailand Pass już zniknął i nie jest już wymagany do wjazdu do Tajlandii.

Teraz aktualizacja:

Dyrektor międzynarodowego lotniska w Phuket, pan Monchai Tanod, powiedział Phuket Express: „W zeszłym miesiącu z lotniska przyjeżdżało i wyjeżdżało około 7,000 turystów z całego świata. Zaobserwowaliśmy około dziesięcioprocentowy wzrost liczby turystów międzynarodowych po zakończeniu programu Thailand Pass od 1 lipca”.

„W ostatnim czasie na Phuket, który jest naszym głównym i największym rynkiem, przyjeżdża coraz więcej turystów z Indii. Indianie byli szczególnie korzystni dla branży hotelarskiej i turystycznej, w tym wycieczek z przewodnikiem. Mamy jednak nadzieję, że Chiny wkrótce otworzą swój kraj, sprowadzając na wyspę wielu bardzo tęskniących chińskich turystów. Przed Covid-19 największą grupą odwiedzających byli chińscy turyści”. - dodał Monchai.

Program Thai Pass, który wymagał wcześniejszej rejestracji, był szczególnie przeszkodą dla krótkoterminowych turystów, w tym z Indii, którzy często przyjeżdżają z krótkim wyprzedzeniem i na jeden do trzech dni, podsumował Monchai.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.