Największe historie z Phuket z ostatniego tygodnia: Cudzoziemcy narzekają na rzekome oszustwa wizowe, wzrost liczby przyjazdów turystów i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 27 czerwca 2022 r. do niedzieli 3 lipca 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Wiele serwisów informacyjnych poinformowało, że około 100 obcokrajowców przebywających w Phuket zostało oszukanych przez agencję wizową. Policja i urzędnicy imigracyjni z Phuket skontrolowali firmę wizową w Koh Kaew i Wichit, Mueang Phuket, która została oskarżona przez wielu obcokrajowców o rzekome oszustwo.

Pułkownik policji miasta Phuket Sarawut Chooprasit powiedział The Phuket Express: „Zidentyfikowaliśmy już wybitnych właścicieli w firmie. Zostają wezwani na przesłuchanie”.

2. Około 7,000 turystów przylatywało i wylatywało z międzynarodowego lotniska Phuket każdego dnia w zeszłym miesiącu, ale oczekuje się, że więcej turystów z zagranicy przyjedzie do Phuket po odwołaniu niepopularnego programu przepustek do Tajlandii, mówi czołowy urzędnik lotniska w Phuket.

Dyrektor międzynarodowego lotniska w Phuket, pan Monchai Tanod, powiedział Phuket Express: „Zaobserwowaliśmy około dziesięcioprocentowy wzrost liczby turystów międzynarodowych po zakończeniu programu Thailand Pass od 1 lipca”.

3. Ponad 1.7 miliona turystów z Tajlandii i zagranicy odwiedziło Phuket, który wygenerował miliony bahtów w ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Dyrektor Urzędu Turystyki Tajlandii w Phuket, pani Nathasiri Ronnasiri, powiedziała Phuket Express: „Od 1 styczniast na maj 31st w tym roku jest łącznie 1,733,119 XNUMX XNUMX turystów z Tajlandii i zagranicy, którzy odwiedzili Phuket”.

4. Gubernator Phuket poprosił mieszkańców Phuket, aby byli dobrymi gospodarzami, ponieważ Phuket jest rozważany jako kandydat na Expo 2028.

W tym miesiącu komisja BIE (Bureau of International Des Expositions) przyjedzie do Phuket, aby sprawdzić, czy Phuket jest gotowy do organizacji wydarzenia.

5. Phuket Surf X Beat Series 2022 odbył się w Patong w ostatni weekend pod hasłem Pride Month.

Wydarzenie zostało oficjalnie otwarte na Rainbow Road w Patong 25 czerwca.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.