Wicepremier Anutin Charnvirakul chce więcej premium tajlandzkich turystów, apeluje, aby niektóre firmy nie dyskontowały ani nie skupiały się na niskich cenach

Krajowy –

Prywatne hotele i szpitale w Tajlandii nie powinny oferować dużych zniżek, aby przyciągnąć turystów, ale zamiast tego powinny podnosić wartość kraju jako celu podróży „premium”, oświadczył wczoraj 4 lipca wicepremier Anutin Charnvirakul.

Reuters poinformował, że Tajlandia przyjęła około 2 milionów zagranicznych gości w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, stale odradzając się po tym, jak jej przemysł turystyczny prawie upadł z powodu pandemii Covid-19 oraz złożonych i kosztownych wymogów wjazdowych nałożonych na ponad 18 miesięcy.

Wicepremier powiedział podczas poniedziałkowej ceremonii otwarcia imprezy turystycznej „Tajlandia Moving Together” na lotnisku Suvarnabhumi: „Nie możemy pozwolić ludziom przyjeżdżać do Tajlandii tylko dlatego, że jest tanio lub dlatego, że chcą taniego noclegu. Ludzie powinni przyjeżdżać do Tajlandii, ponieważ widzą markę kraju i propozycje wyższej wartości rynkowej, dzięki czemu możemy zwiększyć wartość kraju i przyciągnąć wysokiej jakości, wysoko wydających turystów premium”.

Porównał to podejście do luksusowych marek modowych, takich jak Louis Vuitton, mówiąc: „Trzymaj się swojej prawdziwej wartości i nie dyskontuj. Sprzedaj za premię. Im drożej, tym więcej klientów. Podobnie jak Louis Vuitton, w ogóle nie obniżają swoich cen, podobnie jak firmy z Tajlandii, skupiając się zamiast tego na wyborze produktów premium i tym, co odróżnia ich od konkurentów w innych krajach”.

Tajlandia jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Azji. W 2019 r. przed pandemią kraj otrzymał rekordową liczbę prawie 40 milionów podróżnych, którzy wydali łącznie 1.91 biliona bahtów, co odpowiada 11% produktu krajowego brutto (PKB).

Jednak w 2020 r. liczba turystów spadła do 6.7 mln, a w 428,000 r. do 2021 tys., pomimo prób zniesienia ograniczeń kwarantanny. Przewiduje się, że do końca 10 r. przybędzie 2022 mln turystów zagranicznych.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.