Czołowi tajscy lekarze wzywający do przywrócenia mandatu masek, centrum Covid rozważy wszystkie opcje w ten piątek

Tajlandia-

Kilku wiodących tajlandzkich lekarzy i stowarzyszeń medycznych prosi Ministerstwo Zdrowia Publicznego i Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 lub CCSA o przywrócenie mandatów na maskowanie z powodu obaw związanych z rosnącą liczbą przypadków Covid19 na całym świecie i nowymi podwariantami.

Mandat maski, który poprzednio obejmował wszystkie miejsca publiczne, nawet na zewnątrz, stał się zalecany, ale nie obowiązkowy, 23 czerwca, zaledwie dwa tygodnie temu. Wcześniej mandat obowiązywał w większości konsekwentnie od początku 2020 r.

Chociaż mandat maski nie przeszkadzał większości obywateli Tajlandii, był postrzegany jako środek odstraszający dla turystyki, a wiele obszarów zależnych od turystyki, takich jak Pattaya i Phuket, widziało już, jak wielu zagranicznych turystów ignorowało ten mandat. Stowarzyszenia turystyczne i biznesowe od dawna chciały znieść mandat, nawet jeśli nie był on egzekwowany, aby przyciągnąć turystów, którzy mogli nie przyjechać tylko z powodu mandatu.

Teraz jednak lekarze medycyny wiejskiej w Tajlandii i kilku wybitnych lekarzy chce zwrotu mandatu maski, powołując się na obawy związane z rosnącymi przypadkami na całym świecie i obawy przed szybko rozprzestrzeniającymi się podwariantami Omicron, takimi jak BA 2.5.

Prof. dr Prasit Wattanapha, dziekan Wydziału Medycyny w Siriraj Hospital Mahidol University wydał dziś, 5 lipca, oświadczenie, w którym wzywa odpowiednie agencje do przywrócenia mandatu, przynajmniej do użytku w pomieszczeniach. Stwierdził, że chociaż nowe podwarianty nie okazały się bardziej niebezpieczne, obawiał się, że wydają się bardziej przenośne i że znaczna część populacji nie została wzmocniona. Czuł również, że zniesienie mandatu wysłało błędną wiadomość, że Covid-19 się skończył, kiedy tak nie było.

Tajski minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul oświadczył dziś po południu, że przed spotkaniem CCSA w tym tygodniu weźmie pod uwagę obawy wszystkich stron, w tym branży turystycznej i biznesowej, która jest w dużej mierze przeciwna przywróceniu mandatów, głównie ze względu na czynnik turystyki zagranicznej.

Media TPN będą uważnie monitorować spotkanie CCSA w tym tygodniu i przekazywać aktualne informacje.

Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.