Tajlandia prosi gubernatorów prowincji o zaostrzenie kontroli konopi

Tajlandia-

Rząd Tajlandii nadal wydaje nowe zasady i przepisy po legalizacji marihuany po jej dekryminalizacji 9 czerwca.

Projekt ustawy o kontroli marihuany jest wciąż w trakcie czytania w Izbie i Parlamencie i nie został jeszcze ukończony, więc w międzyczasie Tajlandia nadal ucieka się do patchworkowych środków, aby próbować kontrolować użycie rośliny.

Większość dotychczasowych środków była w większości rozsądna… ograniczenie stosowania narkotyku do osób powyżej dwudziestego roku życia i kobiet w ciąży, zakaz używania konopi indyjskich w szkołach i obiektach wojskowych, zakaz używania przez tajlandzkich pilotów, wymagający od firm ostrzegania konsumentów, jeśli marihuana jest stosowane w żywności lub napojach, zakaz palenia w miejscach publicznych na podstawie przepisów o uciążliwościach, ograniczanie reklamy szczególnie do młodzieży itp.

Teraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zwróciło się do wszystkich wojewodów o zaostrzenie przepisów w swoich województwach, w tym o zaprzestanie użytkowania rekreacyjnego. Lista zasad znajduje się poniżej. TPN zauważa jednak, że technicznie rekreacyjne użytkowanie nie jest nielegalne w prywatnym domu, jeśli jest to osoba dorosła i pomimo tego, że rząd nadal twierdzi, że jest to tylko do użytku medycznego, przepisy potencjalnie zakazujące używania rekreacyjnego nadal nie są podpisane przez prawo. Nie jest również jasne, w jaki sposób byłoby to egzekwowane, gdyby używanie rekreacyjne zostało prawnie zakazane. Tajska policja stwierdziła również niedawno, że poza egzekwowaniem przepisów dotyczących uciążliwości dla osób palących w miejscach publicznych, jeśli złożona zostanie odpowiednia skarga, obecnie nie mogą nic zrobić, aby powstrzymać osoby dorosłe.

Rozkaz został wydany przez stałego sekretarza MSW Suttiponga Juljarern 30 czerwca i dotarł do prasy wczoraj, 4 lipca.

• Marihuana i konopie nie mogą być używane do rekreacji
• Sprzedaż lub konsumpcja żywności lub napojów z dodatkiem konopi/konopi jest zabroniona w kompleksach rządowych.
• Urzędnicy państwowi nie mogą spożywać marihuany lub konopi nielegalnie lub w sposób, który może wpłynąć na wizerunek urzędników państwowych.
• Gubernatorzy, prowincjonalne urzędy zdrowia publicznego i związane z nimi władze muszą dostarczać wiedzę i promować świadomość społeczną w zakresie uprawy i konsumpcji marihuany i konopi, zgodnie z prawem.
• Władze lokalne muszą edukować ludzi o korzyściach i niebezpieczeństwach marihuany i konopi.
• Władze muszą skontrolować żywność, napoje i produkty z dodatkiem konopi indyjskich sprzedawane na ich obszarach, aby upewnić się, że ich ilość mieści się w granicach prawnych.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie internetowej The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/