Urzędnicy z Phuket potwierdzają wzrost wody morskiej, ograniczone powodzie, niezwiązane z trzęsieniami ziemi

Phuket -

  Szef ds. zapobiegania katastrofom i łagodzenia skutków katastrof w Phuket potwierdził, że woda morska unosząca się w tym tygodniu podczas przypływu, powodując zalanie dróg i szkody spowodowane przez burze, nie była związana z trzęsieniami ziemi.

Nasze poprzednie historie:

Silne fale wyrzuciły wodę morską na drogę przy plaży na północ od Phuket, powodując opóźnienia w ruchu 3 lipca.

Główna droga wzdłuż plaży w Mai Khao w Phuket została tymczasowo zamknięta z powodu przypływu 4 lipcath.

Szef ds. zapobiegania i łagodzenia katastrof w Phuket, pan Udomphon Karn, powiedział Phuket Express: „Phuket i wybrzeże Andamany ucierpiały w wyniku burzy „Chaba”, która spowodowała silny wiatr i fale, a także ulewne deszcze”.

„Potwierdzam to trzęsienia ziemi mające miejsce od wczoraj (Lipiec 5th) w pobliżu wyspy Sumatra nie była zaangażowana w powodzie i wzrost poziomu wody morskiej” – stwierdził Udomphon.

„Jednak ściśle monitorujemy trzęsienia ziemi i przygotowujemy się na wszelkie dalsze ostrzeżenia” – dodał Udomphon.

Nie było od razu jasne, w jaki sposób Udomphon wykluczył trzęsienia ziemi jako przyczynę wzrostu wody morskiej, zauważa The Phuket Express.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.