Tajlandzcy hotelarze wyrażają zaniepokojenie rządową propozycją „podwójnych cen” dla zagranicznych turystów

Bangkok -

Tajscy hotelarze wyrazili obawy dotyczące plany rządu dotyczące ustalenia podwójnych cen zakwaterowania dla turystów zagranicznych i lokalnych, mówiąc, że pomysł ten nie był praktyczny w czasie, gdy kraj próbował pobudzić turystykę i krajową gospodarkę.

Według zastępcy rzecznika rządu w czwartek, rząd wprowadzi w życie warunek podwójnej taryfy, w którym zagraniczni goście mogą być obciążani stawkami podobnymi do okresu przed pandemią, podczas gdy lokalni turyści mogą nadal płacić po obecnych obniżonych stawkach.

Prezes Tajskiego Stowarzyszenia Hoteli, Marisa Sukosol Nunbhakdi, stwierdziła, że ​​idea podwójnej ceny jest „niepraktyczna”, ponieważ ceny pokoi hotelowych zawsze zmieniają się w zależności od warunków rynkowych. Co więcej, każdy hotel o każdej cenie gwiazdek stosuje również inne strategie ustalania cen.

„Rząd mógł wspólnie współpracować i dyskutować ze stowarzyszeniem w celu prowadzenia krajowych kampanii i oferowania specjalnych cen dla turystów z Tajlandii” – zasugerowała.

Marisa Sukosol Nunbhakdi

Charintip Tiyaphorn, przewodniczący Rady Turystycznej Krabi, dodał, że pomysł może spowodować negatywny wizerunek tajskiej turystyki, ponieważ każdy, niezależnie od narodowości, musi być traktowany jednakowo jak klient.

Podkreślił: „Każdy klient powinien być traktowany sprawiedliwie i równo. Jasna komunikacja jest również kluczowa, ponieważ jest to delikatny temat, który może zaszkodzić reputacji tajlandzkiego przemysłu turystycznego i hotelarzy”.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.