Urzędnicy zajmujący się dziką fauną i florą wyjaśniają i rozwiązują obawy turystów dotyczące rzekomo głodnych krokodyli na farmie w Phuket, twierdzą, że gady mają się dobrze

Phuket -

Biuro Rybołówstwa w Phuket odniosło się do obaw po tym, jak turyści umieścili w Internecie filmy i posty na temat rzekomo głodnych krokodyli na farmie w Phuket.

Historia wyszła na jaw po tym, jak turyści i mieszkańcy opublikowali filmy w mediach społecznościowych. Plakaty twierdziły, że ta farma krokodyli miała wielu turystów. Teraz, według plakatów, turystów jest niewielu, a krokodyle były porzucane i głodne.

Właściciel farmy krokodyli w Chalong, pan Sakun Nganwiwatthavorn, powiedział Phuket Express: „Farma ma cały czas opiekunów. Krokodyle są karmione i nie głodują, w rzeczywistości niektóre mają nadwagę i otyłość z powodu tak dobrego jedzenia. Czasami turyści, którzy odwiedzali, kupowali im jedzenie, ale to nie było ich podstawowym źródłem pożywienia”.

Szef Biura Rybołówstwa w Phuket, Sittiphon Mueangsong, powiedział Phuket Express: „Często wysyłaliśmy urzędników do tej farmy na inspekcje. Na farmie były 32 krokodyle przed pandemią Covid-19, ale cztery z nich zmarły z normalnego starzenia się. Teraz jest 28 krokodyli. W gospodarstwie jest dwóch dozorców. Niektórzy turyści mogą pomyśleć, że miejsce jest opuszczone, ale tak nie jest i przeszło wszystkie ostatnie kontrole i spełnia wszystkie przepisy. Gady są szczęśliwe, zdrowe i zadbane.”

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.