Spojrzenie na nadchodzący tydzień w wiadomościach z Phuket i Tajlandii: święta religijne wprowadzają zakaz sprzedaży alkoholu

Tajlandia-

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy największe nadchodzące historie w Tajlandii, które będą miały miejsce w przyszłym tygodniu, oraz rzeczy, o których należy pamiętać. Dzięki temu nasi stali czytelnicy i nowi mogą być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi wydarzeniami w Tajlandii.

Poniższe informacje dotyczą tygodnia od niedzieli 10 lipca 2022 r. do soboty 16 lipca 2022 r.

1. Zbliża się pięciodniowy weekend świąteczny, w tym dwa święta religijne i zakaz sprzedaży alkoholu

Począwszy od środy, 13 lipca, będzie pięć dni świątecznych w Tajlandii, w tym dwa kolejne święta religijne i święto rządowe.

Zarówno w dniu 13, jak i 14 obowiązuje ogólnokrajowy zakaz sprzedaży alkoholu, który zamknie wszystkie bary i kluby nocne na oba dni, łącznie na 48 godzin. Nawet restauracje, hotele i sklepy spożywcze nie będą mogły sprzedawać alkoholu w tym okresie zgodnie z tajskim prawem w święta religijne.

Restauracje i bary sportowe mogą być otwarte dla wydarzeń sportowych, ale nie można sprzedawać alkoholu.

Wiele świątyń będzie w tych dniach organizować festiwale oraz wydarzenia religijne i kulturalne i zachęcać turystów do odwiedzania.

Ważne jest również to, że urzędy rządowe, w tym imigracyjne, będą zamknięte podczas pięciodniowego święta i ponownie otwarte 18 lipca. Ostatnim dniem wizyty przed zamknięciem będzie 12 lipca.

To wszystko na ten tydzień! Dziękujemy za wsparcie i do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.