Analiza: W Tajlandii wszystko idzie dobrze po miesiącu dekryminalizacji konopi indyjskich, a niebo nie spadło

Krajowy —

Minął już miesiąc od dekryminalizacji konopi 8 czerwca 2022 r. i prawdopodobnie możemy powiedzieć, że Tajlandia się nie rozpada.

W rzeczywistości zarówno Tajowie, jak i obcokrajowcy bardzo dobrze stosują się do nowych przepisów dotyczących konopi, pomimo pewnego zamieszania, które zwykle pojawia się po każdej poważnej zmianie prawa. Najczęstszym jest oczywiście to, czy marihuana kiedykolwiek będzie oficjalnie legalna do użytku rekreacyjnego, a jeśli nie, to jaki jest sens dla niektórych osób?

Obecnie tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia Publicznego podkreśla, że ​​konopie indyjskie są przeznaczone wyłącznie do użytku medycznego, a nie rekreacyjnego. Ale w rzeczywistości nikt do tej pory nie został aresztowany za używanie marihuany zgodnie z jego preferencjami, a przynajmniej z tego, co znamy. Trzy następujące dyrektywy wydane przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego mogą również dać dobry wgląd w przyszłość konopi indyjskich w Tajlandii.

1. Osobom, które przeszkadzają innym paleniem z konopi lub konopi, grozi do trzech miesięcy więzienia lub grzywna do 25,000 XNUMX bahtów lub obie te rzeczy. Tak, to dym wpędza człowieka w kłopoty, a nie poprzedzająca go akcja. Technicznie rzecz biorąc, wymaga również oficjalnej skargi na policję. Teoretycznie zakazuje to palenia w miejscach publicznych.

2. Ci, którzy prowadzą restaurację i chcą używać konopi indyjskich do gotowania, muszą najpierw poinformować klientów lub umieścić znak ostrzegawczy z informacją, że używają konopi indyjskich jako składnika.

3. Konopie indyjskie i konopie są obecnie uważane za „kontrolowane zioła”, które są ważne dla gospodarki, warte zbadania i będą wspierane w zrównoważonym stosowaniu zgodnie z ustawą o promocji i ochronie wiedzy o tradycyjnej medycynie tajskiej. Jako kontrolowane zioło zapobiega to również stosowaniu leku przez osoby nieletnie i młodzież bez zgody lekarza.

Ostatnia dyrektywa została wydana, aby zapobiec turbulencjom, które mogą pojawić się podczas oczekiwania na sfinalizowanie ustawy o konopiach i konopiach, więc prawdopodobnie jesteśmy w stanie na razie zgadywać, że widzimy dobrą przyszłość dla konopi w Tajlandii.

Ponadto popularność konopi rośnie niewiarygodnie szybko po miesiącu od dekryminalizacji. Sondaż przeprowadzony przez National Institute of Development Administration lub NIDA wskazuje, że ponad 32.98% uczestników ankiety ma doświadczenie z konopiami, czyli około 18.8 mln osób w skali kraju.

60.65% tych osób twierdzi, że doświadczyło marihuany poprzez jedzenie lub napoje, 30.56% poprzez palenie, 21.06% poprzez leczenie, a 6.94% poprzez sadzenie. Osoby, które zarejestrowały się, aby sadzić konopie w swoich gospodarstwach domowych, również dotarły do ​​980,000 XNUMX osób.

Potwierdza to ideę, że Tajlandia ma potencjał, aby stać się globalnym centrum medycznej marihuany, jak powiedział kiedyś wiceminister zdrowia publicznego Satit Pitutecha na seminarium na temat tego, jak konopie mogą pomóc ożywić tajską gospodarkę.

„Gdy tajlandzki przemysł konopny zostanie ujednolicony w ciągu dwóch lat, będziemy gotowi stać się globalnym centrum medycznej marihuany, aby w bezprecedensowy sposób pobudzić naszą gospodarkę” – powiedział Satit.

Pojawiły się jednak pewne ostrzeżenia przeciwko rekreacyjnemu używaniu marihuany, jak w oświadczeniu dr Kiattipoom Wongrachit, Stałego Sekretarza Ministerstwa Zdrowia Publicznego, który mówi:

„Funkcjonariusze będą mieć oko na tych, którzy łamią zasady, paląc marihuanę w celach rekreacyjnych lub sprzedając jointa”.

Jednak oświadczenie wydaje się niejednoznaczne pod względem skutków takiego postępowania lub potencjalnej kary, więc najlepsze, co możemy teraz zrobić, to podjąć dodatkowe środki ostrożności i poczekać, aż ustawa o konopiach i konopiach zostanie uchwalona, ​​aby zobaczyć, co będzie dalej.

Niektóre inne przyjęte do tej pory środki miały głównie na celu wprowadzenie zakazu używania konopi indyjskich w szkołach, obiektach wojskowych, urzędach państwowych, posterunkach policji i dla pilotów, które są w większości środkami zdroworozsądkowe.

Ustawa o konopiach i konopiach jest nadal omawiana bez dokładnej daty zakończenia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.