Czołowy tajski lekarz wzywa Ministerstwo Zdrowia Publicznego do ujawnienia rzeczywistej liczby nowych przypadków Covid-19, w tym wszystkich bezobjawowych i łagodnych przypadków

Krajowy —

Tajski lekarz, który specjalizował się w pojawiających się chorobach zakaźnych, wezwał Ministerstwo Zdrowia do ujawnienia rzeczywistej liczby nowych przypadków Covid-19, ponieważ według niego liczba ta mogła znacznie przekroczyć tę, którą obecnie ujawniono opinii publicznej.

Wiceminister zdrowia Satit Pitutecha ujawnił powiązanej prasie, że liczba nowych zachorowań na Covid-19 sięgnęła już jego zdaniem ok. 20-30 tys. dziennie, jeśli zsumuje się wszystkich pacjentów, którzy zarejestrowali się na leki i dofinansowanie z Narodowego Bezpieczeństwa Zdrowia Biuro (NHSO).

Jednak według Center for Covid-19 Situations, liczba nowych przypadków Covid-19 na dzień 9 lipca pozostaje na poziomie 2,084 osób, co jest sprzeczne z oświadczeniem Satita, więc dr Thiravat Hemachudha, szef Tajskiego Czerwonego Krzyża ds. Zdrowia Zakaźnych Centrum Nauki wyszło i powiedziało:

„Usilnie wzywam Ministra Zdrowia do ujawnienia faktycznej liczby nowych przypadków Covid. To nie koniec świata, nawet jeśli liczba ta sięga 100,000 tysięcy. Musimy powiedzieć obywatelom prawdę, aby byli czujni”.

Lekarze uważają, że Tajlandia powinna powrócić do liczenia wszystkich przypadków numerami krajowymi, nawet jeśli są bezobjawowe, łagodne lub nie wymagają leczenia szpitalnego. Dotyczy to również osób, które poddają się testowi domowemu lub samemu zadaniu i zgłaszają się do NHSO, ale nie potrzebują żadnej opieki szpitalnej.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.