Jeden zagraniczny turysta tonie, a jeden wciąż zaginął, podobno dziś rano popływał w wzburzonych morzach na Lonely Beach na Koh Chang

Ko Chang, Trat –

Hiszpańska turystka utonęła, gdy jej francuski towarzysz zaginął po tym, jak oboje popłynęli dziś rano, 10 lipca, w wzburzonym morzu na Samotnej Plaży Koh Chang w prowincji Trat.

Szef wioski Termsak Sertsri powiedział lokalnym dziennikarzom, że został zaalarmowany przez lokalnych mieszkańców, że dwóch turystów poszło popływać na Lonely Beach podczas silnej burzy i wysokich fal. Jedną z nich była 21-letnia Hiszpanka, a drugą 22-letni francuski turysta.

Urzędnicy z Marine Security Center rozmieścili się następnie na skuterach wodnych w celu poszukiwania zaginionych turystów około 300 metrów od brzegu. Hiszpański turysta został znaleziony unoszący się w morzu około godziny 8:10. Została sprowadzona na ląd i udzielona pierwszej pomocy, ale nie znaleziono żadnych oznak życiowych.

Urzędnicy musieli tymczasowo wstrzymać poszukiwania od godziny 11:00. ze względu na duże fale i bardzo silny wiatr. Francuskiego turysty wciąż brakowało w czasie prasy.

Według naczelnika wioski turyści zatrzymali się w hotelu Nature Beach Resort przez trzy dni. W dniu incydentu powiedzieli personelowi hotelu, że pójdą obejrzeć wschód słońca, ale zamiast tego udali się na Lonely Beach po zachodniej stronie wyspy, gdzie wywieszono czerwoną flagę ostrzegawczą, aby zabronić turystom pływania podczas silnych fal . Podobno pili też alkohol przed pójściem na basen.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Termsak Sertsri

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.