Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: silne fale, obawy przed trzęsieniem ziemi, obawy o krokodyle i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 4 lipca 2022 r. do niedzieli 10 lipca 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Silne fale wyrzuciły wodę morską na drogę przy plaży na północ od Phuket, powodując opóźnienia w ruchu 3 lipca. Stoiska z jedzeniem i sprzedawcy w pobliżu plaży zostali w większości ewakuowani przed burzą i falami, ale niektóre zostały uszkodzone.

3 lipca gubernator Phuket przeprowadził inspekcję Thep Kasattri Road (nr 402) w kierunku północnym w pobliżu plaży Sai Kaew w Mai Khao

Gubernator Phuket Narong Wonnciew powiedział Phuket Express: „W pobliżu plaż w Phuket było wiele dróg, które zostały dotknięte przez przypływy i silne fale”.

Główna droga wzdłuż plaży w Mai Khao w Phuket została tymczasowo zamknięta z powodu przypływu 4 lipcath. Następnego dnia 5 lipca droga wróciła do normalnego ruchu.

Szef ds. zapobiegania katastrofom i łagodzenia skutków katastrof w Phuket potwierdził, że woda morska unosząca się w tym tygodniu podczas przypływu, powodując zalanie dróg i szkody spowodowane przez burze, nie była związana z trzęsieniami ziemi.

2. Gubernator Phuket zarządził odpowiedni urządaby być na bieżąco i uważnie obserwować sytuacje związane z trzęsieniami ziemi w oceanach.

Gubernator Phuket Narong Woonciew 6 lipca nakazał odpowiednim urzędnikom, zwłaszcza Biuru Departamentu Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) w Phuket, aby uważnie obserwowali niedawną sytuację w zakresie trzęsienia ziemi w oceanach. Wszelkie ważne aktualizacje należy niezwłocznie przekazać mieszkańcom Phuket.

Dziewiętnaście wież ostrzegających przed tsunami w Phuket jest testowanych codziennie od 7 lipcath jak zwykle i są testowane dopiero w środę z hymnem narodowym.

Urzędnicy z Phuket zapewniają bezpieczeństwo turystów przed długimi wakacjami w przyszłym tygodniu, ponieważ wiele osób martwi się online o potencjalne katastrofy związane z pogodą spowodowane ostatnio ulewnymi deszczami i wiatrem.

3. Silny wiatr, fale i ulewne deszcze będą kontynuowane w prowincjach Phuket i Andaman od 9 lipcath do lipca 14th, 2022.

4. Biuro Rybołówstwa w Phuket odniosło się do obaw po tym, jak turyści umieścili w Internecie filmy i posty na temat rzekomo głodnych krokodyli na farmie w Phuket.

Szef Biura Rybołówstwa w Phuket, pan Sittiphon Mueangsong, powiedział Phuket Express: „Niektórzy turyści mogą pomyśleć, że to miejsce jest opuszczone, ale tak nie jest i przeszło wszystkie ostatnie inspekcje i spełnia wszystkie przepisy. Gady są szczęśliwe, zdrowe i zadbane.”

5. Gmina Kathu zorganizuje tradycyjny festiwal „Naithu” dla 12th czas w tym miesiącu.

Wydarzenie odbędzie się na tradycyjnej drodze przed gminą Kathu od 15 lipcath do lipca 17th, 2022 od 5:00 do 10:00.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.