Zbliża się pięciodniowy weekend w Tajlandii z okazji dwóch głównych świąt buddyjskich, począwszy od środy

FOTO: Thairath

Krajowy –

Począwszy od jutra Tajlandia będzie miała pięciodniowy weekend, ponieważ dwa buddyjskie święta zbliżają się 13 lipca z okazji Dnia Asanha Bucha i 14 na początek buddyjskiego Wielkiego Postu, podczas gdy 15 dzień został ogłoszony przez rząd jako specjalne święto.

Dzień Asanha Bucha obchodzony jest co roku w pełnię księżyca ósmego miesiąca księżycowego, ponieważ był to dzień, w którym Budda wygłosił swoją pierwszą naukę, znaną jako Cztery Szlachetne Prawdy, po oświeceniu pierwszych pięciu uczniów 2,500 lat temu.

Buddyjski Wielki Post rozpoczyna się dzień po Asahna Bucha i oznacza początek trzymiesięcznego okresu, w którym wszyscy mnisi nie powinni podróżować i przebywać w określonym miejscu lub świątyni, gdzie mogą schronić się przed słońcem, burzami i deszczem w celu nauki i medytacja.

Podobnie jak w przypadku innych głównych świąt państwowych buddyjskich, większość buddystów tajskich tradycyjnie wczesnym rankiem składa mnichom jałmużnę, a wieczorem odwiedza świątynie, by słuchać kazań. Wykonują również rytualną praktykę znaną jako ceremonia świec (Wien Tien), podczas której trzykrotnie chodzą zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół stupy świątyni, niosąc świece i kwiaty.

W ciągu tych dni praktykowanych jest również pięć głównych wskazań buddyjskich. One (1) nie krzywdzą żywych istot; (2) nie branie tego, co nie jest dane; (3) powstrzymywanie się od niewłaściwego zachowania seksualnego; (4) unikanie mówienia kłamstw lub uczestniczenia w plotkach; (5) powstrzymywanie się od napojów alkoholowych i narkotyków rekreacyjnych.

No i oczywiście w czasie świąt buddyjskich wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i restauracjach, a także zamknięcie wszystkich pubów i barów w kraju.

Zamknięte zostaną również urzędy rządowe, takie jak Urząd Imigracyjny.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.