Ex-pat Insider 2022 autorstwa InterNations mówi, że Tajlandia jest niedrogim, przyjaznym miejscem dla obcokrajowców, 8. miejsce na świecie

• Meksyk, Indonezja, Tajwan, Portugalia, Hiszpania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wietnam, Tajlandia, Australia i Singapur są
najlepsze destynacje dla obcokrajowców w 2022 roku.
• Najgorsze miejsca docelowe dla emigrantów to Kuwejt (52.), Nowa Zelandia, Hongkong, Cypr, Luksemburg,
Japonia, RPA, Turcja, Włochy i Malta (43 miejsce).
• Tajlandia zajmuje ósme miejsce na 8: opcje finansowe i rekreacyjne nie stanowią problemu dla emigrantów, ale mają problemy
z ich życiem zawodowym.

Monachium, 12 lipca 2022 r. — po raz dziewiąty InterNations, największa na świecie społeczność obcokrajowców z ponad 4 milionami członków, opublikowała wyniki swojego Insider emigrantów ankieta. Z prawie 12,000 52 respondentów jest to jedna z najbardziej obszernych ankiet na temat życia i pracy za granicą, zapewniająca wgląd w życie emigrantów w XNUMX miejscach. Ankieta zawiera szczegółowe informacje na temat zadowolenia emigrantów z Jakość życia, Łatwość zadomowienia się, Pracować za granicą, Personal Finance w swoich krajach zamieszkania. Po raz pierwszy w rankingu znalazły się również nowe Indeks Essentials Expat, który obejmuje życie cyfrowe, tematy administracyjne, mieszkanie i język.

Tajlandia zajmuje 8 miejsce na 52 destynacji w Znawca emigrantów 2022 ankieta. Kraj przoduje w Indeksie Finansów Osobistych (4.) i ledwo traci na pierwszej dziesiątce w indeksie łatwości rozliczenia (10.). Chociaż sprawdza się również dobrze w Indeksie Expat Essentials (11. miejsce), Tajlandia zajmuje zaledwie 18. miejsce w Indeksie Jakości Życia. Znajduje się nawet w ostatniej dziesiątce w Indeksie Pracujących za Granicą (35.). Ogólnie 10% emigrantów jest zadowolonych ze swojego życia w Tajlandii, w porównaniu do 45% na całym świecie. 

Meksyk (1.), Indonezja (2.) i Tajwan (3.) tworzą 3 najlepsze miejsca docelowe i wszystkie są bardzo dobrze oceniane pod względem wskaźników łatwości osiedlania się i finansów osobistych. Z drugiej strony dolne 3 miejsca docelowe, Kuwejt (52.), Nowa Zelandia, Hong Kong, wszystkie radzą sobie słabo z finansami osobistymi dla obcokrajowców. Podczas gdy Kuwejt należy do najgorszych miejsc na świecie pod względem wszystkich czynników, emigranci w Nowej Zelandii zmagają się z karierą, a ci z Hongkongu są niezadowoleni z lokalnego środowiska.  

Brak obaw o pieniądze 

Finanse osobiste to pestka dla emigrantów w Tajlandii, którzy głosują na czwartym miejscu w rankingu Personal Finance Index. W rzeczywistości większość emigrantów (85%) uważa, że ​​ich rozporządzalny dochód gospodarstwa domowego jest wystarczający lub więcej niż wystarczający, aby prowadzić wygodne życie (w porównaniu z 72% na całym świecie). “Twoje pieniądze zdecydowanie idą daleko.” raporty brytyjskiego ex-pata. Emigranci głosują na Tajlandię trzecią pod względem ogólnych kosztów utrzymania — 71% jest zadowolonych z tego czynnika, o 26 punktów procentowych więcej niż średnia światowa (45%). Nic więc dziwnego, że 70% jest ogólnie zadowolonych ze swojej sytuacji finansowej (w porównaniu do 60% na całym świecie). Mieszkania też nie stanowią problemu, a Tajlandia również ląduje na pierwszym miejscu w tej podkategorii. Ekspaci opisują go jako zarówno przystępny cenowo (74% w porównaniu do 39% na całym świecie), jak i łatwy do znalezienia (85% w porównaniu do 54% na całym świecie).  

Bariery administracyjne 

Poza mieszkaniem, emigranci nie są zbyt zadowoleni z czynników badanych w Indeksie Expat Essentials (18. miejsce). Tajlandia znajduje się w ostatniej dziesiątce podkategorii Digital Life (10.), a obcokrajowcy są szczególnie niezadowoleni z dostępności usług administracyjnych/rządowych online (43% niezadowolonych w porównaniu do 43% na całym świecie). “To wszystko papierkowa robota za wszystko,” wyjaśnia ex-pat z Chile. Ogólnie rzecz biorąc, ponad połowa (51%) ma trudności z kontaktami z lokalną biurokracją/władzami, w porównaniu z 39% na całym świecie.  

Podczas gdy 70% uważa, że ​​łatwo jest żyć w Tajlandii bez znajomości lokalnego języka (w porównaniu do 51% na całym świecie), 68% ma trudności z jego nauką (w porównaniu z 38% na całym świecie). “po prostu nie mogę uchwycić języka,” mówi brytyjski ex-pat. W rzeczywistości 78% mówi w tym języku tylko trochę (54% do 25% na całym świecie) lub wcale (24% do 10% na całym świecie).  

Łatwe do wykonania połączenia 

Wskaźnik łatwości osiedlenia się (11.) jest prawdziwą atrakcją, a obcokrajowcy oceniają Tajlandię szczególnie dobrze w podkategorii Local Friendliness (8.). Większość (86%) uważa, że ​​mieszkańcy są ogólnie przyjaźni (vs. 66% na całym świecie), a kolejne 81% określa ich jako przyjaznych dla obcokrajowców (vs. 65% na całym świecie). “Uważam, że Tajowie są dla mnie bardzo przyjaźni i gościnni mieszkając w ich kraju.” wyjaśnia eks-pat z Wielkiej Brytanii. Emigranci również plasują Tajlandię w pierwszej dziesiątce w podkategorii Finding Friends (10 miejsce). Kochają swoje życie towarzyskie (8% zadowolonych w porównaniu do 69% na całym świecie), a ponad połowa (56%) twierdzi, że nawiązywanie znajomości z lokalnymi przyjaciółmi jest łatwe, w porównaniu do 52% na całym świecie.

Doskonałe opcje wypoczynku i opieki zdrowotnej 

Wskaźnik Jakości Życia (35.) to mieszana torba: jeśli chodzi o opcje spędzania wolnego czasu (5.), ekspaty są szczególnie szczęśliwe. Głosują jako drugi kraj na świecie pod względem różnorodności kulinarnej i opcji gastronomicznych, pokonując tylko Meksyk. “To, co do tej pory podoba mi się najbardziej, to ich różnorodność jedzenia,” mówi wietnamski ex-pat. “Uwielbiam próbować nowych potraw, kiedy tylko mam wolny czas.Ponad trzech na czterech emigrantów (77%) jest zadowolonych z kultury i życia nocnego w Tajlandii, w porównaniu do 67% na całym świecie. 

Emigranci uwielbiają również opiekę zdrowotną w Tajlandii — kraj ten o włos omija czołowe 10 miejsce w podkategorii Zdrowie i dobre samopoczucie (11.). Ponad trzy czwarte emigrantów (77%) twierdzi, że ma dostęp do wszystkich rodzajów usług zdrowotnych, których potrzebują (w porównaniu z 67% na całym świecie). Większość twierdzi również, że opieka medyczna jest łatwo dostępna (84% wobec 73% na całym świecie) i dobrej jakości (85% wobec 72% na całym świecie).  

Obawy dotyczące środowiska i bezpieczeństwa 

Z drugiej strony, podkategoria Środowisko i Klimat (44.) jest głównym problemem dla obcokrajowców w Tajlandii. Dwóch na pięciu ekspatów (40%) uważa, że ​​rząd nie nie wspieranie polityki ochrony środowiska, ponad dwukrotnie więcej niż średnia światowa (18%). “Ludzie nie są wystarczająco świadomi zanieczyszczenia i smutno jest widzieć przyrodę zepsutą przez śmieci,– relacjonuje francuski ex-pat. Ponadto 45% ocenia jakość powietrza negatywnie (w porównaniu z 19% na całym świecie), a 32% jest niezadowolonych ze środowiska miejskiego 

(elementy takie jak tereny zielone, poziom hałasu i architektura przyjazna dla środowiska), w porównaniu do 17% na całym świecie. “Zanieczyszczenie powietrza i ograniczona liczba parków i terenów zielonych,” wyjaśnia holenderski ex-pat. Jedyną prawdziwą atrakcją jest klimat i pogoda, które są pozytywnie oceniane przez większość emigrantów (82% w porównaniu do 62% na całym świecie).  

Podkategoria Safety & Security (47.) również otrzymuje mieszane wyniki. Ogólnie 85% obcokrajowców czuje się w Tajlandii bezpiecznie (w porównaniu z 81% na całym świecie). Ale 37% jest niezadowolonych ze stabilności politycznej kraju (w porównaniu do 15% na świecie), a 44% uważa, że ​​nie może otwarcie wyrażać siebie i swoich opinii (w porównaniu do 18% na świecie).  

Niezadowoleni pracownicy 

Tajlandia wypada najgorzej w rankingu Working Abroad Index (45.). Emigranci wybierają kraj do ostatniej dziesiątki podkategorii Work Culture & Satysfakcja (10.). Według nich lokalna kultura biznesowa nie zachęca do kreatywności (48% wobec 41% na świecie), ani nie promuje samodzielnej pracy (26% wobec 45% na świecie). Emigranci są również szczególnie rozczarowani perspektywami kariery (28. miejsce). Prawie dwie piąte (45%) jest niezadowolonych z lokalnego rynku pracy (w porównaniu z 38% na całym świecie), a tylko 27% twierdzi, że przeprowadzka do Tajlandii poprawiła ich perspektywy zawodowe (w porównaniu do 41% na całym świecie).  

Emigranci również plasują Tajlandię wśród 10 najniższych pod względem wynagrodzenia i bezpieczeństwa pracy (46 miejsce). Ponad trzech na dziesięciu (31%) jest niezadowolonych ze stanu lokalnej gospodarki, w porównaniu z zaledwie 17% na świecie. Dodatkowo, co czwarty emigrant (25%) jest niezadowolony ze swojej pewności zatrudnienia (w porównaniu z 20% na całym świecie). Jednak 35% emigrantów nie musi się tym martwić, ponieważ są już na emeryturze, w porównaniu ze średnią globalną wynoszącą 10% emerytów. W rzeczywistości 19% emigrantów z Tajlandii przeniosło się tam specjalnie na emeryturę, w porównaniu z zaledwie 3% na całym świecie.  

Według Znawca emigrantów 2022 wyniki ankiety, Meksyk (1.), Indonezja, Tajwan, Portugalia, Hiszpania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wietnam, Tajlandia, Australia i Singapur (10.) są najlepszymi miejscami docelowymi dla obcokrajowców. Szczyt 5 miejsc wyróżnia się pod względem łatwości osiedlenia się i finansów osobistych. Mają również dobre wyniki w indeksie Expat Essentials Index. Podczas gdy wszyscy lądują tylko w środku pola w Indeksie Pracujących za Granicą, ich wyniki w Indeksie Jakości Życia są nieco mieszane. Hiszpania (1. miejsce), Tajwan i Portugalia znajdują się w pierwszej trójce na świecie, ale emigranci z Meksyku (3.) i Indonezji (24.) nie są zadowoleni z lokalnej jakości życia.  

Najgorsze miejsca docelowe dla obcokrajowców to Kuwejt (52.), Nowa Zelandia, Hongkong, Cypr, Luksemburg, Japonia, RPA, Turcja, Włochy i Malta (43.). Kuwejt jest jednym z najgorszych miejsc na świecie w każdym indywidualnym indeksie, a także w ogólnym rankingu. Co więcej, wszystkie 5 najsłabszych miejsc docelowych mają średnie lub słabe wyniki we wskaźnikach pracy za granicą i finansów osobistych. Chociaż Włochy są wyjątkiem pod względem finansów osobistych (33.), zajmują tylko 48. miejsce w indeksie Expat Essentials Index. 

O Międzynarodach Znawca emigrantów 2022 Badanie  

Za swoje roczne Insider emigrantów badanie, InterNations poprosiło 11,970 177 emigrantów reprezentujących 181 narodowości i mieszkających w 56 krajach lub terytoriach o dostarczenie informacji na temat różnych aspektów życia emigrantów, a także ich płci, wieku i narodowości. Uczestnicy zostali poproszeni o ocenę do 16 różnych aspektów życia za granicą w skali od jednego do siedmiu. Proces oceniania podkreślał osobiste zadowolenie respondentów z tych aspektów, z równą wagą traktując zarówno tematy emocjonalne, jak i aspekty bardziej merytoryczne. Oceny poszczególnych czynników przez respondentów zostały następnie zebrane w różne kombinacje w sumie 52 podkategorii, a ich średnie wartości posłużyły do ​​sporządzenia pięciu wskaźników tematycznych: Jakość życia, Łatwość osiedlenia się, Praca za granicą, Finanse osobiste oraz Podstawy dla emigrantów. Wskaźniki te zostały następnie uśrednione wraz z ogólnym szczęściem emigrantów z ich życia za granicą w celu uszeregowania 2022 miejsc docelowych emigrantów na całym świecie. W 10 r. w pierwszej dziesiątce znalazły się Meksyk, Indonezja, Tajwan, Portugalia, Hiszpania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wietnam, Tajlandia, Australia i Singapur.  

Aby znaleźć się w indeksach, a co za tym idzie w ogólnym rankingu, potrzebna była próba licząca co najmniej 50 uczestników ankiety z każdego miejsca docelowego.  

O Międzynarodach  

Z ponad 4 milionami członków w 420 miastach na całym świecie, InterNations to największa globalna społeczność i źródło informacji dla osób mieszkających i pracujących za granicą. InterNations oferuje globalne i lokalne sieci i kontakty towarzyskie, zarówno online, jak i twarzą w twarz. Podczas około 6,000 wydarzeń i działań miesięcznie emigranci mają okazję spotkać się z innymi światowymi umysłami. Usługi online obejmują fora dyskusyjne i pomocne artykuły z osobistymi doświadczeniami z obcokrajowców, wskazówkami i informacjami na temat życia za granicą. Członkostwo jest tylko za zgodą, aby zapewnić, że pozostaniemy wspólnotą zaufania. InterNations jest częścią New Work SE, grupy marek oferujących produkty i usługi ułatwiające życie zawodowe. 

Więcej informacji o InterNations znajdziesz na naszej naciśnij stronę, w naszym firmowym blogu, lub w naszym magazyn. www.internacje.org

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć wykres PDF przedstawiający pozycję Tajlandii!

Lub,

KLIKNIJ TUTAJ, aby uzyskać ogólną pozycję i wykres na całym świecie!

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/