Rada Medyczna Tajlandii wydaje wytyczne dotyczące używania konopi indyjskich w leczeniu

Krajowy –

Rada Medyczna Tajlandii dzisiaj, 13 lipca, opublikowała 7 wytycznych dotyczących używania konopi indyjskich i konopi do celów medycznych, aby zapobiec nadużywaniu roślin wśród społeczeństwa po dekryminalizacji.

Rada stwierdziła, że ​​wytyczne zostały wydane dla personelu medycznego na receptę po tym, jak wielu użytkowników marihuany stopniowo szukało pilnej pomocy medycznej z powodu rzekomej choroby, halucynacji lub wyrządzenia krzywdy sobie lub innym, spowodowanej tym, co ludzie twierdzili, że jest nadużywaniem marihuany.

Podkreśla się również, że używanie konopi indyjskich/konopnych ma na celu jedynie tymczasowe złagodzenie objawów, w stosownych przypadkach. W związku z tym wydano siedem wytycznych dla lekarzy, które obejmują:

(Media TPN zauważają, że są to tylko wytyczne rady lekarskiej, a nie przepisy lub mandaty)

  1. Tylko ekstrakty ze znaną ilością kannabidiolu (CBD) i tetrahydrokannabinolu (THC) mogą być używane do leczenia zgodnie z zaleceniami lekarzy, którzy zostali przeszkoleni w zakresie używania konopi indyjskich do celów medycznych.
  2. Nie używaj ekstraktów z konopi jako pierwszej opcji. Zamiast tego używaj ich tylko wtedy, gdy inne leki nie są skuteczne w leczeniu lub kontrolowaniu objawów niektórych chorób.
  3. Według rady nie używaj ekstraktów z konopi indyjskich u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób poniżej 25 roku życia, ponieważ marihuana może wpływać na rozwój mózgu.
  4. Nie mieszaj konopi ani składników konopi z jedzeniem lub słodyczami dla społeczeństwa
  5. Nie używaj konopi ani konopi do celów rekreacyjnych
  6. Nie używaj kwiatostanów konopi, ponieważ nadal są one wymienione jako narkotyki i zawierają środki odurzające, które mogą szkodzić zdrowiu.
  7. Nie przepisuj konopi ani konopi osobom, które nie mają żadnych chorób zgodnie ze wskazaniami.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.