Rezerwacje hoteli w Phuket znacznie wzrastają podczas długich wakacji, czego oczekuje wielu turystów krajowych i zagranicznych

Phuket -

Wskaźniki rezerwacji hoteli w Phuket wzrosły o 60 procent podczas tych pięciodniowych wakacji, powiedział jeden z czołowych urzędników TAT (Urząd Turystyki Tajlandii).

Tajlandia ma pięciodniowy weekend, ponieważ dwa święta buddyjskie zbliżają się 13 lipca na Dzień Asanha Bucha i 14 na początek buddyjskiego Wielkiego Postu, podczas gdy 15 dzień został ogłoszony przez rząd jako specjalne święto.

Nanthasiri Ronnasri, dyrektor Biura Turystyki Tajlandii (TAT) w Phuket, powiedziała Phuket Express: „Podczas tych długich wakacji stawki za zameldowanie w hotelach wynoszą 44.46 procent. Oczekuje się, że wskaźnik zameldowania sięgnie nawet 60 procent, ponieważ większość turystów z Tajlandii lubi robić rezerwacje „last minute”. Średnia rezerwacja hotelu to 2.49 nocy.”

„Większość rezerwacji jest 13 lipcath do 15 lipcath kiedy większość hoteli jest prawie pełna. Niektóre stawki rezerwacji hoteli sięgają 80%, z czego większość znajduje się w Patong, Kamala, Surin, Kata i Karon. wyjaśnił Nanthasiri.

„Liczba turystów zagranicznych wynosi 28,189 160 ze 32,000 lotów. Podczas tych długich wakacji przyjedzie również około XNUMX XNUMX pasażerów krajowych z lotów krajowych. dodał Nanthasiri.

To jest Dobra wiadomość dla hotelarzy z Phuket, pomimo złej pogody, która ogranicza liczbę plaż i atrakcji przyrodniczych, a czerwone flagi uniemożliwiają pływanie.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.