Phuket widzi jak dotąd mniej plażowiczów pierwszego dnia pięciu długich wakacji, obwiniana jest zła pogoda

Phuket -

Niewielu plażowiczów było dziś na plaży Patong z powodu ostrzeżeń o monsunach i silnych fal. Operatorzy plaży Patong powiedzieli, że ich dochody z działalności spadły w porównaniu z okresem świątecznym, ale obwiniali za to pogodę, a nie turystów.

Phuket Express odwiedził dziś plażę Patong (13 lipca)th), który jest początkiem długich wakacji.

Tajlandia ma pięciodniowy weekend, ponieważ dwa święta buddyjskie zbliżają się 13 lipca na Dzień Asanha Bucha i 14 na początek buddyjskiego Wielkiego Postu, podczas gdy 15 dzień został ogłoszony przez rząd jako specjalne święto.

Jeden z operatorów plażowych powiedział Phuket Express: „Pomijając długie wakacje, jest to poza sezonem i o tej porze roku, nawet na długo przed Covid-19, zawsze była słaba ze względu na sezon monsunowy”.

Tajski Departament Meteorologiczny ostrzega przed ulewnymi lub bardzo ulewnymi deszczami w większości części Tajlandii oraz silnymi wiatrami i falami na Morzu Andamańskim, w tym na Phuket, od 11 do 14 lipca.

„Pogoda nie jest teraz odpowiednia do aktywności na plaży, co nie jest dla nas szczęśliwe. Jednak wciąż widzimy kilku zagranicznych turystów spacerujących po plaży. Większość z nich to Hindusi, ale nie wydają pieniędzy na sprzedawców na plaży. Nasze firmy, takie jak salony masażu i restauracje w pobliżu plaży, są bardzo ciche.” Dodał sprzedawca na plaży.

Wczoraj (12 lipca) na wielu plażach w Phuket, takich jak Paying Beach, wzniesiono czerwone flagi, aby ostrzec plażowiczów i pływaków przed silnymi wiatrami i falami. Oczekuje się, że czerwone flagi będą kontynuowane dzisiaj, 13 lipca, w wielu obszarach.

„Mamy nadzieję, że przed końcem tego roku w sezonie, który rozpocznie się pod koniec października, pojawi się więcej zagranicznych turystów”. Nienazwany sprzedawca na plaży zakończył.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.