Z powodu silnych fal na wielu plażach w Phuket nadal wznoszą się czerwone flagi

Patong –

Wczoraj (12 lipca) na wielu plażach Phuket, takich jak Patong Beach, wzniesiono czerwone flagi, aby ostrzec plażowiczów i pływaków przed silnymi wiatrami i falami. Oczekuje się, że czerwone flagi będą kontynuowane dzisiaj, 13 lipca, w wielu obszarach.

Szef ratowników Patong Beach, pan Somprasong Sangchard, powiedział Phuket Express: „To nastąpiło po ogłoszeniu przez tajski Departament Meteorologii, donoszącym, że na Morzu Andamańskim przewiduje się silne wiatry i fale z powodu silnego monsunu południowo-zachodniego do 14 lipca 2022 r. ”.

„Nadal umieszczamy czerwone flagi wzdłuż plaży Patong, aby ostrzec przed brakiem kąpielisk. Uważnie śledzimy ostrzeżenia pogodowe”. Dodano somprasong.

Zbiega się to z długimi pięciodniowymi wakacjami w Tajlandii, zauważa The Phuket Express, które prawdopodobnie rozczarują wielu ludzi, którzy mają nadzieję ochłodzić się w oceanie. Dziś i jutro są święta religijne w kraju, w których zakazano sprzedaży alkoholu i zamknięto urzędy państwowe.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.