114 pasażerów na promie tymczasowo utknęło na mieliźnie w pobliżu wyspy Phangan

FOTO: Naewna

Phangan, Surat Thani –

Prom z 114 tajskimi i zagranicznymi pasażerami oraz 35 samochodami utknął tymczasowo na mieliźnie w pobliżu wyspy Phangan w Surat Thani wczoraj po południu (13 lipcath).

Szef okręgu Koh Phangan, pan Wijarn Juntawitjit, powiedział prasie: „Prom opuścił molo na Koh Phangan wczoraj rano (13 lipcath) z 114 pasażerami z Tajlandii i zagranicy oraz 35 samochodami i ciężarówkami. Prom płynął do dystryktu Don Sak w Surat Thani.

„Dziesięć minut po odpłynięciu promu podobno utknął na mieliźnie. Urzędnicy z Departamentu Morskiego Koh Phangan Office zostali wezwani na miejsce zdarzenia. O godzinie 10:00 kapitan promu zdołał wyprowadzić się z mielizny przed dalszą podróżą i dotarł do miejsca docelowego”. – wyjaśnił Wijarn.

„11 lipcath, inny prom podobno utknął w pobliżu tego samego molo. Pasażerowie utknęli na tym promie na pięć godzin. W obu przypadkach wielu pasażerów było rozczarowanych ich usługami, a niektórzy prosili o zwrot pieniędzy lub rekompensatę za stracony czas. Wijarn zakończył.

Nie było od razu jasne, czy któryś z zdenerwowanych pasażerów otrzyma odszkodowanie, a nawet czy firma promowa otrzyma formalne przeprosiny.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.