Buddyści na Phuket dołączają do ceremonii świeczek Asahna Bucha, święta religijne trwają

Phuket -

Wielu buddystów w Phuket przyłączyło się do ceremonii świec (Wien Tien) w Dzień Asahna Bucha zeszłej nocy (13 lipca)th) w lokalnych świątyniach.

Dzień Asanha Bucha obchodzony jest co roku w pełnię księżyca ósmego miesiąca księżycowego, ponieważ był to dzień, w którym Budda wygłosił swoją pierwszą naukę, znaną jako Cztery Szlachetne Prawdy, po oświeceniu pierwszych pięciu uczniów 2,500 lat temu.

Ostatniej nocy o 7:00 w świątyni Mongkol Nimit w Phuket Town buddyści pod przewodnictwem gubernatora Phuket Naroonga Woonciewa wysłuchali kazań przed przeprowadzeniem ceremonii świec (Wien Tien), spacerując trzy razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół stupy świątyni trzymając świece i kwiaty.

Dziś rozpoczyna się buddyjski post, a także święto religijne, co oznacza, że ​​urzędy rządowe są zamknięte, a sprzedaż alkoholu zabroniona. Długie wakacje trwają do poniedziałku 18-go, chociaż sprzedaż alkoholu jest dozwolona od jutra 15-go.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.