Thai Royal Gazette ogłasza regulacje dotyczące przejmowania praw jazdy przez niekompetentnych kierowców o agresywnych zachowaniach

FOTO: Thairath

Krajowy –

The Royal Gazette w środę, 13 lipca, opublikował przepisy dotyczące przejmowania praw jazdy, wydawanych przez Królewską Policję Tajlandzką i Departament Transportu Lądowego dla kierowców o agresywnych zachowaniach.

Rozporządzenie wejdzie w życie sześć miesięcy po ogłoszeniu w Royal Gazette, czyli mniej więcej w styczniu 2023 roku.

Rozporządzenie da tajskim władzom prawo do przejęcia praw jazdy, rejestracji zajęcia drogą elektroniczną oraz czasowego zawieszenia użytkowania pojazdu kierowcom, którzy mają problemy psychologiczne lub agresywne emocje, które mogą wpłynąć na zdolność prowadzenia pojazdu.

Obejmuje to również kierowców, którzy wykazują agresywne i złe usposobienie zachowania oraz wyrażają gwałtowne uczucia lub inne zachowania wobec innych, które wpływają na ich zdolność do prowadzenia pojazdu w danym czasie.

Jest to z korzyścią dla dyscypliny ruchu i skutecznej kontroli niekompetentnych kierowców dla bezpieczeństwa publicznego, stwierdził Royal Gazette.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.