Nowa polityka Tajlandii dotycząca praw własności ziemi ma na celu pobudzenie krajowej gospodarki wśród obcokrajowców o wysokim potencjale, mówi rząd

FOTO: Prachachat

Bangkok -

Rząd Tajlandii wyjaśnił, że polityka praw własności ziemi w celu przyciągnięcia obcokrajowców o wysokim potencjale ma na celu umożliwienie określonym inwestorom zagranicznym mieszkań z nie więcej niż 1 rajem w określonych obszarach, bez sprzedaży całej ziemi.

Rzecznik rządu Thanakorn Wangboonkongchana oświadczył dziś, 15 lipca, że ​​rząd udzieli zezwolenia niektórym grupom obcokrajowców o wysokim potencjale na pobyt w Królestwie zgodnie z działaniami stymulacyjnymi gospodarczymi i inwestycyjnymi wydanymi 25 maja 2022 r.

Cztery główne grupy emigrantów o wysokim potencjale to zamożna populacja, emeryci, biznesmeni/inwestorzy, którzy chcą pracować w Tajlandii oraz specjalni „eksperci”.

TPN zauważa, że ​​wiele kwestii dotyczących tego, kto konkretnie się kwalifikuje i za ile inwestycji nie jest jeszcze do końca jasne.

Jednak zgodnie z art. 96 ustawy o gruntach cudzoziemcy muszą zainwestować co najmniej 40 mln bahtów przez co najmniej 3 lata w określony rodzaj działalności, taki jak fundusze infrastrukturalne utworzone na podstawie prawa o papierach wartościowych i giełdach lub nieruchomości .

Thanakorn wyjaśnił również, że ogłoszona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych obniżka opłat z 2 do 0.01 procent za zakup domów z gruntami i kondominiami o wartości maksymalnie 3 milionów bahtów będzie dotyczyć tylko mieszkańców Tajlandii.

Rząd uważał, że takie środki zwiększą wydatki inwestorów zagranicznych do około 1 biliona bahtów w ciągu 5 lat podatkowych, zwiększając inwestycje krajowe o 800 miliardów bahtów i generując dochód z poboru podatków o 270 miliardów bahtów.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.