Tajski lekarz, który został uznany za zmarłego po tym, jak spieszył się, by ratować tonącego brytyjskiego turystę w Phuket, uhonorowanego za swoje poświęcenie

Kata, Phuket –

Surasit Pongaohapan, tajski lekarz, który przebywał na wakacjach na plaży Kata, został uhonorowany za swoje poświęcenie po tym, jak został uznany za zmarłego, gdy spieszył na ratunek brytyjskiemu turystowi, który tonął pod silnymi i dużymi falami w Phuket w czwartek, 14 lipca.

Jego testament podarował również swoje ciało na studia nad zwłokami na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Chiang Mai.

Oddany sprawie lekarz ze szpitala Lampang podobno zszedł do morza, aby pomóc tonącemu zagranicznemu turystowi podczas podróży z żoną i synem.

Obaj zostali uderzeni przez wiele kolejnych dużych fal i zeszli pod wodę. Ratownikom udało się później wyciągnąć je z wody. Niestety obaj zostali później uznani za zmarłych.

Buddyjskie modlitwy pogrzebowe miały się odbyć w sobotę 16 lipca, zanim ciało doktora zostałoby przeniesione na Uniwersytet Chiang Mai w celu zbadania zwłok.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.