Spojrzenie na nadchodzący tydzień w tajlandzkich wiadomościach: Koniec wakacji, powrót do pracy dla wielu w Tajlandii, prawodawstwo dotyczące konopi trwa

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym omawiamy najpopularniejsze wiadomości o rozwoju w Tajlandii oraz nasze główne obszary, w których opisujemy Pattaya, Bangkok i Phuket.

Dzięki temu nasi czytelnicy mogą z łatwością zapoznać się z najważniejszymi artykułami rozwijanymi w ciągu następnego tygodnia. W tym tygodniu zajmiemy się od niedzieli 17 lipca do soboty 23 lipca.

1. Długie wakacje się kończą, dla wielu wraca do pracy

Po długim pięciodniowym weekendzie wakacyjnym w całym kraju, napędzanym kilkoma świętami religijnymi, nadszedł czas, aby wielu wróciło do pracy w ciągu następnego tygodnia w całej Tajlandii.

Dotyczy to zwłaszcza urzędów państwowych, które od ubiegłej środy są na wakacjach. Dla naszych zagranicznych czytelników, którzy mają pilne sprawy do załatwienia w Immigration, ważne będzie, aby pamiętać, że jeśli to możliwe, lepiej jest odwiedzić w połowie tygodnia niż w poniedziałek rano, kiedy biura będą prawdopodobnie zawalone klientami.

Ponadto, podobnie jak w przypadku każdej długiej przerwy wakacyjnej w ostatnich latach, rząd Tajlandii i wybitni lekarze byli zdenerwowani wzrostem liczby przypadków Covid19 z powodu okresu wakacyjnego. Było to nieco bardziej wyciszone niż Songkran, w którym tajskie media nieustannie biły w bęben, że liczba przypadków wzrośnie i spowodowała, że ​​walki wodne zostały zakazane trzeci rok z rzędu.

W rzeczywistości jednak przypadki faktycznie spadły w okresie Songkran i pomimo wiele zagłady i przygnębienia wielu prominentnych głosów, zwłaszcza wokół ponownego otwierania klubów nocnych i lokali rozrywkowych, nic z tego nie nastąpiło. W rzeczywistości przypadki faktycznie spadły.

Teraz, tak, obecnie istnieją nowe podwarianty Covid-19, które są bardziej zaraźliwe. Biorąc to pod uwagę, spodziewaj się, że w przyszłym tygodniu trochę uwagi mediów będzie na ten temat, ale prawdopodobnie nie zbliża się do okresu Songkran.

2. Trwają prace nad opracowaniem trwałej regulacji dotyczącej konopi

Innym ważnym tematem medialnym była trwająca nieco ponad miesiąc dekryminalizacja marihuany w Tajlandii. Pomimo wielu alarmistycznych początkowych ujęć sytuacja stopniowo się uspokoiła iw ciągu ostatnich kilku dni prominentni twórcy ustaw zaczęli mocno wskazywać na kierunek, w którym zmierzają.

Krótko mówiąc, elektrownia została zdekryminalizowana bez ostatecznych przepisów dotyczących jej użytkowania i była kompletna z powodu opóźnień ze strony komisji projektowych. W międzyczasie rząd był zajęty zatykaniem dziur głównie w zakresie użytkowania przez młodzież i niewłaściwego użytkowania w urzędach rządowych i podobnych miejscach w międzyczasie. Palenie w miejscach publicznych jest zakazane na mocy przepisów dotyczących dymu. Są one wdrożone, podczas gdy prawodawcy pracują nad ostatecznymi prawami dla zakładu.

Jest całkiem jasne, że cofanie się nie wchodzi w grę, pomimo protestów w większości grup religijnych, które chcą, aby zakład został ponownie zakazany z powodu konfliktów z ich wiarą. Jest również całkiem jasne, że pomimo ciągłych, niekończących się przypomnień ze strony rządu Tajlandii, że stosowanie roślin jest przeznaczone wyłącznie do celów medycznych, całkowity zakaz rekreacji w zaciszu własnego domu prawdopodobnie również nie nastąpi.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.