Wielu turystów odwiedziło wyspy Phuket i przylądek Phrom Thep podczas ostatnich długich wakacji, mówią przedstawiciele Phuket i Thai Tourism Authority

Phuket -

Podczas tych długich wakacji wielu turystów z Tajlandii i zagranicy odwiedziło wyspy w Phuket i charakterystyczny przylądek Phrom Thep Cape.

Tajlandia ma pięciodniowy weekend, ponieważ dwa święta buddyjskie zbliżają się 13 lipca na Dzień Asanha Bucha i 14 na początek buddyjskiego Wielkiego Postu, podczas gdy 15 dzień został ogłoszony przez rząd jako specjalne święto.

Zarówno tajlandzcy, jak i zagraniczni turyści gromadzili się na molach w Phuket i przylądku Phromthep. Najczęstszym zwrotem dla tajskich turystów jest: „Jeśli nie odwiedziłeś przylądka Phrom Thep, nie dotarłeś do Phuket”.

W międzyczasie dyrektor biura morskiego w Phuket, pan Nachapong Pranit, powiedział Phuket Express: „Wielu turystów odwiedziło wyspy w Phuket podczas tych długich wakacji, gdy porównujemy je z normalnymi dniami. Sprawdziliśmy łodzie, jachty i pomosty, aby upewnić się, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Sprawdziliśmy również licencje kapitanów i pojazdów morskich.”

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) w Phuket spodziewa się, że podczas tych długich wakacji około 196,870 turystów z Tajlandii i zagranicy odwiedziło Phuket, co przyniosło miliony bahtów.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.