Największe historie z Phuket z ostatniego tygodnia: czerwone flagi wzniesione na plażach, utonięcie Brytyjczyków i Tajów i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 11 lipca 2022 r. do niedzieli 17 lipca 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Na wielu plażach w Phuket, takich jak Patong Beach, wzniesiono czerwone flagi, aby 12 lipca ostrzegać plażowiczów i pływaków przed silnymi wiatrami i falami. Oczekuje się, że czerwone flagi będą kontynuowane 13 lipca w wielu obszarach.

Nastąpiło to po ogłoszeniu przez tajski Departament Meteorologii, informującym, że na Morzu Andamańskim przewiduje się silne wiatry i fale z powodu silnego monsunu południowo-zachodniego do 14 lipca 2022 r.

2. Dwie osoby zostały uznane za zmarłe po utonięciu brytyjskiego turysty, który był na miesiąc miodowy, a także Taj, który próbował uratować życie brytyjskiego turysty na plaży Kata w obszarze z czerwoną flagą 14 lipcath.

Na plażę przybyły zespoły ratunkowe, aby znaleźć 34-letniego brytyjskiego turystę (MR.ALI MOHAMMED MIAN) i 55-letniego turystę z Tajlandii (dr Surasit Pongaohapan). Obaj mężczyźni zostali już wyciągnięci z wody przez ratowników. Zostały przewiezione do lokalnego szpitala, gdzie oboje zostali tragicznie uznani za zmarłych.

Surasit Pongaohapan, tajski lekarz, który przebywał na wakacjach na plaży Kata, został uhonorowany za swoje poświęcenie po tym, jak został uznany za zmarłego, gdy spieszył na ratunek brytyjskiemu turystowi, który tonął pod silnymi i dużymi falami w Phuket w czwartek, 14 lipca.

Jego testament przekaże również swoje ciało na studia nad zwłokami na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Chiang Mai.

Dwóch zagranicznych turystów zostało uratowanych po walce z falami na Kata Beach, tej samej plaży i tego samego dnia, w którym zmarło dwóch innych turystów.

W obu przypadkach turyści poszli popływać pomimo wielu czerwonych flag, braku znaków pływania i ratowników ostrzegających przed wejściem do wody.

Gubernator Phuket Narong Woonciew odwiedził ratowników na plaży Patong, aby upewnić się, że przestrzegane są środki bezpieczeństwa z powodu silnych fal, wiatru i złej pogody.

Gubernator Narong powiedział The Phuket Express: „Przyjechałem tutaj, aby zachęcić ratowników, ponieważ jest to pora monsunowa z silnymi falami. Chcemy, aby turyści odwiedzali plaże w Phuket z radością i bezpieczeństwem”.

2. Szwajcarski kapitan i jego córka zostali uratowani po tym, jak jego jacht zepsuł się w pobliżu wyspy Naka u wybrzeży Phuket w okresie silnego wiatru i fal.

Jednak kapitan powiedział marynarce, że nie chce być wciągany z powrotem na brzeg i wolał zapłacić za naprawę łodzi i odpłynąć o własnych siłach.

3. Wskaźniki rezerwacji hoteli w Phuket wzrosły o 60 procent podczas tych pięciodniowych wakacji, powiedział jeden z czołowych urzędników TAT (Urząd Turystyki Tajlandii).

Większość rezerwacji jest 13 lipcath do 15 lipcath kiedy większość hoteli jest prawie pełna. Niektóre stawki za rezerwacje hotelowe osiągają nawet 80 procent pełnej wartości.

4. Wiele obszarów w Phuket zostało zalanych 16 lipca z powodu ciągłych ulewnych deszczy.

Powódź wystąpiła w kilku obszarach w dzielnicy Mueng, w szczególności na parkingu Phuket Radio Thailand i przy wejściu do Uniwersytetu Phuket Rajabhat.

W międzyczasie według nich gmina Phuket rozwiązała trzy powtarzające się obszary powodziowe w mieście Phuket.

Saroj Angkanapilart powiedział Phuket Express: „Trzy główne obszary zalewowe w mieście Phuket znajdowały się na skrzyżowaniu Srisutas – Amphur w kierunku Koh Sirey, obszaru Samkong i Sakdidet.

5. Taksówkarz z Phuket znalazł portfel w swojej taksówce, zanim zwrócił go zagranicznemu właścicielowi.

Zagraniczny turysta z radością przyjął swój portfel. Sprawdził swój portfel i powiedział, że wszystko jest nienaruszone. Podziękował taksówkarzowi i policji turystycznej Phuket za dobry uczynek.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.