Liczba pasażerów przylotów międzynarodowych w Phuket poprawiła się o 45 procent po anulowaniu przepustki Thailand Pass, prowadzonej przez Hindusów, mówi dyrektor lotniska w Phuket

Phuket -

Ponad 20,000 XNUMX pasażerów przybywa na międzynarodowe lotnisko w Phuket dziennie od czasu anulowania przepustki Thailand Pass i zniesienia ograniczeń granicznych w ostatnich miesiącach.

Dyrektor międzynarodowego lotniska w Phuket, pan Monchai Tanod, powiedział Phuket Express: „Mamy około 45 procentowy wzrost liczby pasażerów międzynarodowych na lotnisku po anulowaniu przepustki Thailand Pass. Łączna liczba pasażerów to około 20,000 12,000 dziennie. Pasażerowie międzynarodowi są na około 8,000 XNUMX, podczas gdy mamy XNUMX XNUMX pasażerów krajowych dziennie. Większość międzynarodowych pasażerów to Hindusi, a za nimi podążają turyści z Bliskiego Wschodu, zwłaszcza z Arabii Saudyjskiej”.

„Dziennie na lotnisko przylatuje i odlatuje do 100 lotów. Coraz więcej indyjskich linii lotniczych również dołącza do asortymentu na lotnisku i otwiera loty i rozkłady lotów wraz ze wzrostem popytu. Spodziewamy się 80-procentowego wzrostu liczby turystów przybywających na lotnisko w nadchodzącym sezonie w porównaniu z sytuacją przed zniesieniem przepustki Thailand Pass” – wyjaśnił Monchai.

Według Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) indyjscy turyści doprowadzili do powrotu opłaty do Królestwa i oczekuje się, że trend ten będzie wzrastał i rozszerzał się wraz ze zbliżającymi się świętami. TAT planuje również więcej wydarzeń i promocji specyficznych dla Indii, aby zwiększyć ruch z Indii.

Trzeci kwartał to również najlepszy sezon na zagraniczne śluby dla indyjskich turystów w Phuket, które są zazwyczaj wystawnymi wydarzeniami z setkami gości i są znaczącym źródłem dochodów dla gospodarki Phuket, zwłaszcza kurortów, które w znacznym stopniu obsługują wesela i imprezy, podsumował TAT.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.