Przedstawiciele grup islamskich w Tajlandii Południowej wzywają rząd do ponownego rozważenia i uchylenia legalizacji marihuany

Satun –

Satun Prowincjonalny Islamski Komitet Sieci Islamskiej w Tajlandii dzisiaj, 19 lipca, złożył petycję wzywającą rząd do zmiany dekryminalizacji konopi i konopi.

Grupa zgłosiła obawy i sprzeciwiła się legalizacji marihuany w Tajlandii w obecnym okresie wolnym od prawa, argumentując, że wdrożenie nie jest wyjaśnione jako prawo, które doprowadziło do nadużywania marihuany do celów rekreacyjnych, zwłaszcza wśród dzieci i nastolatków.

Arun Umachi, Przewodniczący Islamskiego Komitetu Prowincji Satun, stwierdził: „Jeśli sytuacja w uprawie konopi i dystrybucji konopi będzie się utrzymywała w ten sposób, będzie to miało negatywne konsekwencje dla kraju, zwłaszcza wśród przyszłych pokoleń. Dlatego chcielibyśmy, aby rząd ponownie rozważył dekryminalizację i natychmiast zakończył okres wolny od prawa”.

Sunthorn Wongmadthong, przedstawiciel Centrum ds. Protestowania Przeciwko Nieetycznym Prawom i Regulacjom Satun, dodał, że grupy będą wzywać zwolenników do większego nacisku na rząd, jeśli nie otrzymają odpowiedzi od odpowiednich władz.

To nie pierwszy raz, kiedy prominentne grupy islamskie mają zaprotestował przeciwko dekryminalizacji marihuany w Tajlandii, jak widać tutaj.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Naewna

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Obraz po treści postu
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.