Osiemnastu pasażerów i dwóch członków załogi rannych po eksplozji łodzi z Surat Thani do Chumphon

FOTO: Fundacja Ratowania Chumphon Karnkusol Songkroh

Chomfon –

Osiemnastu pasażerów i dwóch członków załogi zostało rannych w wyniku eksplozji łodzi pasażerskiej, która płynęła z wyspy Tao w Surat Thani do Chumphon w południowej Tajlandii.

Fundacja ratunkowa w Chumphon donosi, że została powiadomiona o wypadku dzisiaj (2 lipca) o 30:20 pięć kilometrów od brzegu w Thung Makham Noi, subdystrykt Hard Sai Ree w dystrykcie Mueang Chumphon.

Na miejsce zdarzenia przybyło czternaście karetek pogotowia z pobliskich obszarów, aby znaleźć 20 rannych, którzy zostali już zabrani z powrotem na pobliską plażę. Spośród tych 18 osób to pasażerowie, podczas gdy dwóch było członkami załogi łodzi

FOTO: Fundacja Ratowania Chumphon Karnkusol Songkroh

Żaden z nich nie został zgłoszony z powodu poważnych obrażeń, a wiele raportów mówi, że niektórzy ludzie na łodzi wyskoczyli ze statku, gdy doszło do eksplozji.

Policja kontynuuje dochodzenie w celu ustalenia przyczyny wypadku i podjęcia dalszych działań prawnych. To rozwijająca się historia i nie jest jeszcze jasne, co spowodowało eksplozję statku. Media TPN będą nadal informować o tej historii w miarę ich pojawiania się.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.