Zatoka Maya w Krabi zostanie tymczasowo zamknięta na dwa miesiące w celu odzyskania środowiska naturalnego

Krabi –

Słynna zatoka Maya Bay w Krabi zostanie tymczasowo zamknięta na dwa miesiące w celu odzyskania środowiska.

Park Narodowy Hat Noppharat Thara – Mu Koh Phi Phi ogłosił dziś (20 lipca) przypomnienie o corocznym zamknięciu Zatoki Majów i Zatoki Loa Sama na terenie parku narodowego.

Tymczasowe dwumiesięczne zamknięcie będzie trwało od 1 sierpnia do 30 września 2022 r. Turyści będą musieli w tym okresie poczynić inne plany, ponieważ obszar zatoki będzie ściśle niedostępny, z wyjątkiem personelu parku i naukowców.

Urzędnicy Parku Narodowego stwierdzili, że coroczne zamknięcie ma umożliwić efektywne zarządzanie turystyką zgodnie z klimatem w tym sezonie, a także nadszedł czas, aby przyroda i środowisko się odnowiły.

Park dokonał już znaczących zmian od pandemii Covid19, aby odzyskać środowisko naturalne, widząc mnóstwo życia morskiego powracającego do zatoki. Nie wprowadzono kąpieli jako nowej zasady, aby zachować morskie środowisko popularnej zatoki.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.