Nigeryjczyk z Phuket potwierdził, że jest to pierwszy oficjalny przypadek małpiej ospy w Tajlandii

Phuket, Tajlandia -

27-letni Nigeryjczyk mieszkający w Phuket został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii.

Dr Opas Karnkawinpong Dyrektor Generalny Departamentu Kontroli Chorób (DDC), dziś wieczorem (21 lipca)st) podali, że zostali powiadomieni ze szpitala w Phuket, że znaleźli podejrzenie wystąpienia małpiej ospy. Zespół ds. kontroli choroby bada sprawę od 18 lipca.

Pacjentem jest 27-letni Nigeryjczyk, który niedawno przybył z Nigerii. Tydzień wcześniej zaczął mieć objawy, takie jak gorączka, kaszel, ból gardła, katar, obrzęk węzłów chłonnych i czerwona wysypka zaczynająca się od genitaliów do twarzy, ciała i ramion.

Dr Opas i DDC potwierdzili dziś po południu, że nienazwany pacjent jest pierwszym potwierdzonym przypadkiem małpiej ospy w Tajlandii. Zespół kontroli choroby w Phuket odszukuje bliskie kontakty pacjenta. Dokładna aktualna lokalizacja pacjenta nie była od razu jasna.

Jest to rozwijająca się historia i będziemy podawać więcej szczegółów, gdy zostaną opublikowane. Dr Opas poprosił opinię publiczną o spokój w tym czasie i nie panikę, twierdząc, że DDC ma sytuację pod kontrolą.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.