Ponad 70,000 XNUMX indyjskich turystów odwiedziło Phuket w ciągu ostatnich trzech miesięcy i napędzają gospodarkę, mówią urzędnicy Starego Miasta w Phuket

Phuket -

Ponad 70,000 XNUMX indyjskich turystów odwiedziło Phuket w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a większość z nich lubi sporty morskie i Stare Miasto w Phuket, mówią urzędnicy Starego Miasta.

Prezydent Społeczności Starego Miasta Phuket, pan Somyos Patan, powiedział Phuket Express: „Od maja do lipca w Phuket odwiedziło ponad 70,000 XNUMX indyjskich turystów i coraz więcej z nich przyjeżdża. Są obecnie największą narodowością pod względem zagranicznych turystów na Phuket”.

„Ich ulubionymi zajęciami turystycznymi są sporty morskie i eksploracja, rozrywka oraz zakupy na Starym Mieście w Phuket. Uwielbiają też robić zdjęcia na Starym Mieście w Phuket z piękną architekturą i budynkami. Jeśli przedsiębiorcy wiedzą, co preferują indyjscy turyści, mogą przyciągnąć więcej indyjskich turystów. Wiele firm zaczyna zaspokajać potrzeby Hindusów i uczy się, jaki rodzaj jedzenia, muzyki i atmosfery, którą lubią. Atmosfera w stylu tajskim lub zachodnim w restauracjach i miejscach rozrywki nie jest tak popularna wśród indyjskich turystów, jak ta, która gra ich muzykę, oferuje jedzenie i sprawia, że ​​czują się komfortowo”. Somyos wyjaśnił.

Pani Phonnan Ritsaksri, przewodniczka wycieczek w Phuket, powiedziała Phuket Express: „Indyjscy turyści lubią gokarty i zajęcia na tyrolce. Lubią też plaże, morze i lasy. Indianie będą na razie najlepszą grupą turystów, którzy wspierają gospodarkę Phuket i Tajlandii. Wiele osób nie wierzy, że Hindusi wydają pieniądze, ale tak robią, przede wszystkim w naturalnych atrakcjach turystycznych i zabawnych miejscach, takich jak parki wodne i zajęcia na wyspie”.

Według prognoz Urzędu Turystyki Tajlandii, Indianie nadal będą największą grupą turystów zagranicznych w Tajlandii, głównie ze względu na fakt, że Chiny i Rosja, poprzedni liderzy turystyki, mają swoje własne obecne przeszkody. Mianowicie Chiny kontynuują politykę Covid Zero ograniczającą turystykę, a Rosja jest uwikłana w wojnę z Ukrainą i została nałożona na sankcje karne, które ograniczają wielu turystom możliwość podróżowania.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.