AKTUALIZACJA: Gubernator Chumphon nakazuje śledztwo w sprawie eksplozji łodzi, która zraniła wiele osób w pobliżu Koh Tao

Chumfon –

Gubernator Chumphon zarządził pełne śledztwo po osiemnastu pasażerów i dwóch członków załogi doznało obrażeń po tym, jak wczoraj (20 lipca) eksplodowała łódź pasażerska, która płynęła z wyspy Tao w Surat Thani do Chumphon w południowej Tajlandii..

Gubernator Chumphon Chotnarin Kerdsom odwiedził rannych w szpitalach ostatniej nocy, 20 lipca. Powiedział powiązanej prasie tajskiej: „Łódź zaangażowana w ten incydent może pomieścić do 35 pasażerów. Właśnie opuścili molo pięć minut przed wybuchem. Wybierali się na zajęcia nurkowe na wyspie Tao w Surat Thani.

„Wszyscy pasażerowie byli obywatelami Tajlandii, był też kapitan i członek załogi, którzy mieli na sobie kamizelki ratunkowe, które wyskakiwały z łodzi. Funkcjonariusze z Parku Narodowego Chumphon i lokalni rybacy bezpiecznie uratowali wszystkich pasażerów i załogę i zabrali ich na pobliską plażę”. – wyjaśnił gubernator Chotnarin.

„Na tym etapie wypadek wydawał się być spowodowany awarią silnika, zanim statek eksplodował i podpalił. Jednak policja kryminalistyczna kontynuuje dochodzenie, aby znaleźć dokładną przyczynę eksplozji i przesłuchiwać właściciela łodzi. - dodał gubernator.

Wiele tajskich mediów donosiło, że trzy ranne osoby noszą to samo nazwisko „Silpa-archa”, z których ta rodzina jest znanymi politykami. Media TPN nie zweryfikowały jednak ani nie potwierdziły tych informacji niezależnie.

To rozwijająca się historia. Media TPN będą nadal informować o tej historii w miarę ich pojawiania się.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.