Komitet Kontroli Wyrobów Tytoniowych proponuje projekt rozporządzenia w sprawie importu i sprzedaży papierosów zawierających substancje z marihuany

Bangkok -

Narodowy Komitet Kontroli Produktów Tytoniowych planuje opracować projekt ustawy zakazującej importu i sprzedaży e-papierosów i papierosów zawierających konopie indyjskie i konopie.

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział Associated Press dzisiaj, 22 lipca, że ​​komisja postąpiła zgodnie z poleceniem premiera Prayuta Chan-O'Cha, aby opracować przepisy ministerialne dotyczące zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych producentom i importerom wyrobów tytoniowych jako papierosy zawierające konopie indyjskie, konopie, CBD i THC w Tajlandii.

„Ma to na celu kontrolę niewłaściwego używania marihuany, co jest również zgodne z polityką dotyczącą medycznej marihuany, która nie wspiera celów rekreacyjnych” – stwierdził Anutin.

Zapytany, czy zakaz marihuany w papierosach obejmowałby również e-papierosy, minister stwierdził, że jest to już zabronione, ponieważ sprzedaż e-papierosów jest zakazana w Królestwie.

Dodał: „Intencją Ministerstwa Zdrowia Publicznego nie jest nadużywanie roślin do celów rekreacyjnych – tylko do celów medycznych i zdrowotnych. Wcześniej dwa podobne projekty partii Bhumjaithai były również prezentowane w parlamencie i są omawiane przez komisarza”.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.