AKTUALIZACJA: Nigeryjczyk potwierdził, że pierwszy przypadek małpiej ospy wyśledzony przez policję po zniknięciu, był na przedłużeniu pobytu

Phuket -

Nigeryjczyk z Phuket, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii, jest śledzony przez tajską policję po tym, jak urzędnicy nie byli w stanie się z nim skontaktować, a mężczyzna zniknął. Teraz odkryto, że mężczyzna nie jest niedawnym turystą, ale ma zbyt długi pobyt od zeszłego roku.

Nasza poprzednia historia:

Pacjentem jest 27-letni Nigeryjczyk, który niedawno przybył z Nigerii. Zaczął mieć objawy tydzień wcześniej. Wczoraj (21 lipca) potwierdzono, że nienazwany pacjent jest pierwszym potwierdzonym przypadkiem małpiej ospy w Tajlandii.

Dr Kusak Kukiattikoon, szef Biura Zdrowia Publicznego Prowincji Phuket (PPHO) powiedział Phuket Express: „Poszedł do szpitala 16 lipca. Pozwolono mu wrócić do swojego kondominium w Kathu, czekając na wynik”.

„Powiedział nam, że dwa do trzech tygodni wcześniej chodził do lokali rozrywkowych w Patongu. Ujawnił, że uprawiał seks bez zabezpieczenia z kobietą o niepotwierdzonej narodowości i tożsamości”. Dr Kusak stwierdził.

„Pierwszy wynik medyczny z 18 lipca potwierdził, że mężczyzna został zarażony małpią ospą. Szpital skontaktował się z nim natychmiast, ale nie udało się do niego dotrzeć”. Dr Kusak wyjaśnił.

Komendant policji prowincji Phuket, podpułkownik Sermpan Sirikong, powiedział dziś dla Phuket Express: „Przybył do Tajlandii w październiku zeszłego roku i przebywał w swoim kondominium od listopada zeszłego roku. Nie przyjechał niedawno jako turysta, jak początkowo sądzono.

„Sprawdziliśmy nagrania z telewizji przemysłowej w jego kondominium. Opuścił kondominium 18 lipca i zameldował się w hotelu w Patong. Następnie wyszedł z hotelu bez wymeldowania 19 lipca.” Podpułkownik Sermpan stwierdził.

„Śledziliśmy go na podstawie nagrań z telewizji przemysłowej. Jesteśmy pewni, że nie mógł opuścić Phuket przez lotnisko, ale możliwe, że mógłby opuścić Phuket przez Phuket Checkpoint. Możliwe, że nadal jest w Phuket i możliwe, że opuścił Phuket do pobliskich prowincji. Wszystkie siły policyjne zostały zaalarmowane i wzywamy mężczyznę, aby zgłosił się natychmiast, zanim sytuacja się nasili”. Podpułkownik Sermpan zakończył.

Kiedy dziennikarze zapytali o sytuację wizową Nigeryjczyka, policja potwierdziła, że ​​był on na przedłużeniu pobytu i uważają, że jego ucieczka była bardziej spowodowana jego przedłużaniem się pobytu niż małpą ospą.

Tajlandzka policja śledziła kontakty mężczyzny, próbując odkryć zarówno anonimowego mężczyznę, jak i sposób, w jaki zaraził się małpią ospą, ponieważ, jak początkowo sądzono, nie przybył niedawno do Tajlandii.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.